Pogledaj jedan post
Old 20.03.2017., 23:56   #3622
Quote:
Fokus11 kaže: Pogledaj post
Kod informatike me interesira uredsko poslovanje, a racunarstvo mi je mala nepoznanica. Uvijek kad se prica o tome, to je kao neko programiranje, mozes radit gdje hoces. A prakticki i ne znam sta se tocno radi sa tim faksom.
Ako znas mozda preporuciti odakle da krenem sa programiranjem, da li ima neka dobra stranica za pocetnike. Ako ne, svakako cu se potruditi i potraziti nekakve tutorijale ili nesto slicno. Treci sam srednje , tako da mislim da mi i nije kasno, do mature cu znati tocno sta zelim, i koliko sam spreman za to.
Inače je najbolji pristup za obučavanje programera učiti C po 99 standardu. Tako ćeš malo sporije učiti ali ćeš kasnije znati što ljudi koji su pobjegli od C-a ne znaju, a korisno je.

Evo recimo ova knjiga je solidna, knjiga je jako bitna u početku jer imaš puno teorije pohvatati i shvatiti. http://www.dummies.com/programming/c...c-for-dummies/

Uz knjigu možeš koristiti nekakav youtube tutorijal gdje možeš bolje vizualno vidjeti što se kako radi, ali knjiga je po meni must have.

Kažeš ne znaš što je Računarstvo, znaš li što su Računalne znanosti?

Tu ćeš naučiti inžinjerski pristup sa nešto znanstvene podloge programiranju i računalnim mrežama. Razlika između dva smjera je upravo ekonomsko/inžinjersko.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom