Pogledaj jedan post
Old 22.08.2017., 12:24   #76
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako osoba sa zdravom empatijom može silovati. Možeš li mi ti objasniti? Zato kažem da je psihopatnost nužna osobina za takav čin.
Pa ne znam eto, ispada da svatko tko je u stanju ici "protiv empatije" da taj nema empatiju i samim time je psihopat. Pa bilo to silovanje ili oduzimanje lize djetetu.

Meni su tu neki rekli da oni mogu ukljuciti i iskljuciti empatiju. Pa neki onda valjda iskljuce kad siluju, ne znam.

Psihopatija je trajno, neizljecivo stanje za koje su potrebni odredjeni kriteriji a koji ne obuhvacaju sve silovatelje, to je tako. Ako ti tvrdis da nije tako, ajd ti, za promjenu, ponudi neke linkove.


Quote:
Jasno da postoji, osoba sa zdravom empatijom ne može silovati.
Jesi proveo istrazivanje o tome ili bi volio da je to tako?

Quote:

Ali ta priča o istrijebljenju je neka tvoja priča, to znači da sam sebe ne možeš pratiti.
Pa evo, ovo je mene podsjetilo na ono rojsovo, ajmo sve pedere naselit na jedan otok pa nek tamo uzivaju, al dobro..

Quote:
sizif kaže:
Kao misaoni eksperiment, pretpostavimo da netko iz ukupne svjetske populacije izdvoji psihopate i to npr. upravo one s iznadprosječnom inteligencijom... i da ih preseli na jedan otok s taman dovoljno resursa za to koliko ih ima. Kako bi izgledalo društvo s 'viškom' tj. iznadprosječnom inteligencijom, ali manjkom empatije?
addx is offline  
Odgovori s citatom