Pogledaj jedan post
Old 15.10.2017., 11:58   #1798
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si doveo u vezu rad na sebi sa NEODLAGANJEM. Neodlaganjem čega ....?
Čovjek voli da misli da posvećuje vrijeme određenim stvarima, time i radu na sebi u jednoj zavidnoj razini dok istina bude totalno oprečna. I onda imamo karikirano sa jedne strane želju pojedinca da izgradi svemirski brod koji putuje brzinom svjetlosti, a sa druge strane njegov tempo rada/nastojanja koji kaže da će to uraditi tom brzinom otprilike za pet do deset tisuća života umjesto u ovom jednom.



Quote:
Moja ideja u ovoj prepisci je bila je da rad na sebi ne dovodi do samospoznaje. Ti kao argument kažeš da si govorio o ispunjenju. Ne znam di si govorio o ispunjenju, ali znam da si govorio o radu na sebi koji će te promjeniti tako da ćeš mrvicu učiniti svijet boljim. Koje ispunjenje sada?
To je prvo šta i jesam komentirao: Ako netko osjeća bol, a ti mu pomogneš učinio si nepovratnu korist i više ništa to ne može promijeniti, jednom djeliću postojanja je udaren vječni pečat koji je nastao kroz tebe. Da je jedno takvo djelo samo mrvica, svakako, čak i manje od mrvice. No živjeti treba gledajući u dva smjera, brinući se istovremeno i o sada i o sutra. Ispunjenje ili svrha nije sadržana u mrvicama ili u propasti civilizacije, već u tome dali si činio koliko si mogao.



Quote:
Koje ispunjenje sada?U mrvici? Di ćeš naći potvrdu za svoju mrvicu? Kako znaš da ti se tvoja mrvica ne priviđa? Čime te tvoja možebitno zamišljena i time nepostojeća mrvica ispunila .... i tako ....
Vrlo je jednostavno. Ako nečije tijelo umire od gladi, a ti to spriječiš nema tu puno prostora relativiziranju i sličnom. Ili ako primjerice skočiš u rijeku i spasiš dijete koje se utapa savršeno je jasno da si učinio stvar koja je u skladu sa zakonom, u skladu sa životom. Relativiziranje ga udaljuje od činjenja.



Quote:
Ne razumim ništa ..... svaki dio mene koji sam spoznala da jesam se mora relaksirati i onda će mi relaksacija biti datost???? Nužnost? I neće biti drugdje ..... jer nemam problema?

Aj recimo da si u ovim konfuznim rečenicama htio reći da treba biti potpuno relaksiran i nemati problema s ničim i tako izbjeći razmišljanje o budućnosti.
Mislim da sam negdje pročitao da naginješ advaiti. Krivo zapamćeno ili ne, žeim reći da u momentima kada čovjek shvaća da je jedno sa svime, treba shvatiti i da je bol drugoga ista kao i bol njegova dijeteta ili njega samoga. I takav čovjek ne može da ne posveti svoj život ičemu drugome osim točno određenim stvarima. Ako ti gori kuća zajedno sa familijom nejdeš si još malo prileći.


Quote:
Je li to nešto eksperimentiraš sa tantrom možda?
Ne. Žao mi je ako ne budem dovoljno jasan, zasigurno pogoduje tome i pisanje sa vremenskim odmakom.
samting is offline  
Odgovori s citatom