Pogledaj jedan post
Old 25.06.2007., 00:44   #43
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Venera i Mars dva su principa – ljubav i strast, njezno i grubo, hladno i toplo, ljupko, sarmantno i ljutito, borbeno...itd.
Kroz Veneru iskazujemo ono u cemu uzivamo, gdje se osjecamo ugodno i zadovoljno, cemu tezimo u osjecajnom, umjetnickom, drustvenom i moralnom smislu. Kako se i s cime slazemo i za cime zudimo.
Mars pokazuje nacin na koji se instinktivno izrazavamo, fizicki i seksualno. Nacin na koji se dokazujemo, borimo, suprotstavljamo, odnosno iskazujemo svoju moc. Drugim rijecima – Venera su nase zelje i teznje za ugodom, a Mars nacin i akcija koju poduzimamo da ih ostvarimo.

Mars predstavlja animalni dio, a Venera onaj duhovni, suptilniji. Mars stimulira na fizickom i instinktivnom nivou dok Venera dize svijest na visi nivo ljubavi, ljepote i harmonije.
Kako Mars predstavlja pozudu i strast, tako Venera predstavlja ljubav i njeznost.

Obzirom da se radi o konjunkciji, dolazi do medjusobnog naglasavanja, isticanja, prozimanja, donosno medjusobnog stimuliranja ove dvije energije.
Konjunkcija je smatrana najbitnijim aspektom, pogotovo kada je egzaktna (ili u tvom slucaju jako blizu). Njeno djelovanje je direktno, te se njezin utjecaj ocituje na vanjskoj, ocitoj, izrazenoj razini.
Osoba sa konjunkcijom Venere i Marsa je njezna, osjecajna ali i putena, senzualna, temperamentna, isijavajuci istovremeno sarm i snaznu energiju. U ljubavi strastvena i toplih osjecaja. Prava bujica. Sve to skupa je u Raku,
......
Osim toga, bitno je i u kojoj kuci su ti Venera i Mars, da se jasnije vidi na kojem polju zivota ove karakteristike najjasnije i najcesce izbijaju na povrsinu.

Bok,

Ja imam isto konjunkciju Marsa i Venere.
I to oboje u ovnu. Daj i meni molim te napiši značenje toga.
I oboje u 12. kući.

I inače imam tih konjunkcija, opozicija itd. jako jako puno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom