Pogledaj jedan post
Old 25.06.2007., 11:15   #47
@ dajana
priča s tvojim ocem me podsjetila na odnos mene i mog tate...samo možda u nešto blažem obliku. on je kvadrat pluton-sunce, a ja naslijedila tu kombinaciju ali s trigonom - možda je zbog mog trigona sve to bilo manje ... silovito - ne znam koju riječ da upotrijebim ? došlo je prirodnije, više samo od sebe - svojstveno trigonovom načinu funkcioniranja - a ja sam nekako od najranije dobi nalazila snage da ga razumijem i ne osuđujem (tatu) i dobivala neki uvid u to koliko mi to sve zaista koristi. ja to astrološki tumačim ovako: dok me njegov kvadrat gurao naprijed i postavljao u situacije iz kojih se jednostavno mora ili izvuć ili potonuti, moj trigon je nekako uspijevao vidjeti dalje od same poteškoće, te ono što poteškoća uistinu donosi. (mislim da kod kvadrata postoji otpor individue tim nezavidnim situacijama, a kod trigona je lakše vidjeti dalje - ali opet da ne generaliziram sve to uvelike ovisi o osnovnoj kombinaciji i ostatku natala.)

on i njegov otac - također kompleksan odnos, oni su slični a tako različiti i to je dovodilo do mnogih sukoba između njih. neke stvari iz odnosa s mojim djedom je isto prenosio u odnos samnom, kao i tvoj otac. da, znao me forsirati i znala sam taj njegov kvadrat osjećati kao svoj, da iskreno kažem. a sve s namjerom da me očvrsne i da shvatim u prvih 15-20 godina stvari za koje je on trebao proć 30 godina, kako to on kaže. često je to radio "bez milosti" - izravno i bez ublažavanja, čak često sirovo i grubo. verbalno grubo. znala sam muku mučiti s tim njegovim načinima, on je jedina osoba koja me još ponekad može izbaciti iz takta, al i to se u posljednjih par godina prorijedilo - jednostavno mi je tim svojim metodama razvio nevjerojatnu samokontrolu. na primjer naučio me kako komunicirati s autoritetima, ili jednostavno ljudima koji su nadređeni unutar nekog sustava, da budem korektna a da zadržim svoj...integritet i proguram svoju namjeru, da fino zaobiđem neki ustajali princip i zakon a opet da ga ne prekršim...onako taktično. to su samo neke od stvari koje me naučio, ne baš na ugodan način, ali definitivno na djelotvoran i onakav kakav mi je upravo trebao.

on voli dominirati, ali mislim da nekako ne zna drukčije. mislim da je jednostavno pokupio taj uzorak ponašanja negdje u djetinjstvu od oca i da tako funkcionira. a kad bi posegnuli duboko duboko u njegovu podsvjest naišli bi na neke nesigurnosti i komplekse koji teže za afirmacijom na taj plutonovski način (a i saturnovski, ali to je sasvim druga priča).

u svakom slučaju, kao što kažeš, taj me odnos odredio i postavio na noge. i to u vrlo ranoj dobi.
čini mi se da takvi tate jako dobro vrše ulogu socijalizacije djeteta (pogotovo ženskog), naravno ako te metode nisu preinvazivne na dijete - tada se čini mi se postiže suprotan efekt.

izgleda da smo i stari i ja plutonci - iako se nikad nisam vidjela tako. oboje imamo 7 aspekata plutona, i većina s osobnim planetama i ASC...
što se mog dečka i tate tiče, primjetila sam prije dosta vremena koliko su oni zapravo slični, samo što je dečko nekeko blaža verzija mog oca, nekako izbrušenija... i kod njega su 7 aspekata (između ostalog i famozni kvadrat sunce-pluton, po uzoru na taticu valjda ), i to osobni plus ASC posebno zahvaćeni. no ono što moram primjetiti je da nikad nisam u osobinama svog partnera tražila dominaciju kakvu je otac znao nadamnom imati, već nekakvu ravnotežu - da oboje budemo snažni i čvrsti ali da nitko nema prevlast. vjerojatno jer godinama promatram podložnost moje mame tati.

uglavnom, nisi pogriješila što si napisala svoju priču ovamo, itekako mi je bilo drago pročitati nešto slično mojoj priči (a sigurno će se naći netko drugi s jakim plutonom u odnosu s ocem )
nadam se da nisam otišla u offtopic jer me eto stvarno ponijela tvoja "ispovijest" na koju sam morala reagirati svojom
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom