Pogledaj jedan post
Old 02.06.2008., 21:06   #11
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Interesira me vikend izlet na Velebit. Išla bi svojim autom (nije terenac) u dvoje. Znači autom do doma ili blizu njega pa bi onda išla u obilazak.
Volim pješačiti ali nemam još kondicije za prevelike ture (više od 4 - 5 h).
Ako imate preporuke, mislim iz vlastitog iskustva.
Dolazim iz smjera Splita.

Dajte savjet, budite zlatni.
Sve ovisi o tome koliko si pustolovnog duha, imaš li vriću za spavanje, imaš li šator i zanima li te spavanje u njemu.
Ja osobno više preferiram te putolovne đireve, a 4 dana na Rudinama pod šatorom mi je do sada najbolji đir na Velebitu.
Ali ako imaš volje, i ako ti nije bed spavati u vrići, evo par dobrih prijedloga.
Odeš sa autum do Tribanj Kruščice, pa zatim u brdo, do Ljubotića.
Odatle imaš nekih 3ipo do 4 ure laganog đira do Stapa.
Tamo je jedna mala ali ugodna koliba ("tatekova koliba"), i tu možeš prespavati
a onda ujutro kad se probudiš imaš toliki izbor mista na koje možeš učiniti đir da boli glava: na primjer Debeli kuk, Stapina, Vodeni dolac, Kamena Galerija...
Drugi izbor ti je doći sa autom do Starigrada, pa onda opet ubrdo prateći oznaku za Veliko Rujno. Tu dođeš do Vaganca i onda jedno 4-5 uri do Struga.
Tu ti je velika koliba koja od lani ima status doma, pa tu možeš kod Žutog prespavati, a onda ujutru kad se digneš, opet te boli glava od izbora mista di možeš učiniti đir.
Ali dosta ti je da odeš do bunara na Marasovcu , i srce će ti biti ispunjeno viruj.
Ako ne znaš kako češ to izvesti javi se na pwt pa ću ti sve objasniti, a možemo se i dogovoriti, pošto ja ionako svako malo iden gori, pa vas mogu ja povesti. U tom slučaju tribate doći samo sa autom do Zadra.
Ima još masu dobrih đireva, ali mi je tlaka to sad sve tipkati, ali ako te zanima mogu ti sve reći i objasniti...
marasovac is offline  
Odgovori s citatom