Pogledaj jedan post
Old 13.08.2005., 15:48   #18
Quote:
daz kaže:
Za pečenje na roštilju uvijek važi zlatno pravilo da žar mora biti jak (naravno ne tolko da rešetka pobijeli ). Ako nije dogode se dvije stvari, a to su da ti se riba zalijepi za žice i da se isuši.
Evo baš jučer eksperimentirao sa pagarima na gradele. Pripremio sam puno žara od kojeg sam večinu stavio na stranu a ispod gradela stavio minimalno (jedno triput manje nego obićno). Rezultati: 1- na početku se minimalno zalijepila (bez problema se odliepljivala vilicom, bez da je išta ostajalo zaljepljeno za gradele)nakon nekog vremena se i odlijepila (budući da sam koristio one dvostrane gradele ni žešće lijepljenje me nebi previše brinulo).
2. Upravo zbog blagosti žara riba je bila ravnomjerno pečena i sočna, nimalo isušena (nimalo isušena). Osjećao se blagi miris i okus žara koji nije dominirao nad okusom svježe ulovljene ribe.
3. Peklo se triput duže nego što sam prije pekao ribu i bilo je jednako toliko i bolje.

[/B]Sorry art [/B][/QUOTE] :nekužim: zašto sorry???

[/B]Sve to pod uvjetom da ribica nije predebela, pa da se ne stigne ispeći. Sve ispod kile nije problem. Iznad kile je već pomalo škakljivo za roštilj][/QUOTE]...
Sa "jakim žarom" već na pola kila nastaju problemi mladome gilleru. Jednako kao i sa kokošjim batkom - koža i vanjski dio mesa se skuri a unutrašnjost ostaje sirova....
art vandeley is offline  
Odgovori s citatom