Pogledaj jedan post
Old 28.02.2010., 16:59   #9972
Quote:
i live4love kaže: Pogledaj post
ovako...sada sam 4.razred opce gimnazije i sve razrede sam prosla s 4 (prosjek oko 4.2 )...naša gim je jedna od najboljih u drzavi (tocnije 6.) i stvarno zahtjevna do kraja. Znanje zaista imam ali me strah da necu moci upisat pravo u Zg jer nisam prolazila s 5. Da li imate vi mozda kakva iskustva s time?, da li se upisuju samo najbolji odlikasi?
Naravno da ne. Sjećam se (u nekom postu prije nekoliko desetaka stranica i spomenuh) da je na prijamnom ove godine bilo koji su i sa 300 bodova iz srednje (dakle prolazili su s 3) ili sa 400 (među prvih 20tak) upisivalo bez plaćanja.

Ako se ne varam, po ovom sistemu državne mature, ocjene iz srednje vam i ne znače bog zna kak...Do sada je omjer bodova od ocjena i bodova sa srednje uvelike mogao značiti razliku. Npr. frendica je iz srednje imala 380 bodova, a na prijamnom između 400-430 bodova - nije upala, druga cura je imala 500 bodova iz srednje i jednak broj bodova ostvarenih na prijamnom - upala je = bodovi iz srednje su igrali ogromnu ulogu; što pretpostavljam ovom državnom maturom neće biti slučaj.

I na kraju se svodi na samo jedno - tebe. Samo o tebi ovisi (baš sam ti olakšala ).

Edit: ovo ti je tekst sa stranice faksa o postupku upisa 2010/2011.

"Rang-liste prijavljenih kandidata za upis na ove studijske programe sastavljaju se prema sljedećem sustavu bodovanja:
- na temelju uspjeha u srednjoj školi do 250 bodova
- na temelju položenih ispita na državnoj mature
Hrvatski jezik (viša razina) do 150 bodova
Matematika do 100 bodova
Strani (ili klasični) jezik (viša razina) do 150 bodova
Izborni predmet (bilo koji) do 50 bodova
- na temelju provjere posebnih sposobnosti:
test u kojemu se provjerava razumijevanje teksta i logično zaključivanje do 250 bodova
- na temelju dodatnih učenikovih postignuća:
- osvojeno prvo mjesto na državnom natjecanju za učenike srednjih škola (u organizaciji Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa RH) iz bilo kojeg društvenog, humanističkog ili prirodoslovnog predmeta
do 50 bodova"
bistric is offline