Pogledaj jedan post
Old 01.09.2005., 13:56   #9
Pogledaj Protecta i
Domena koja je zastupnik talijanskih proizvođača Gardesa


Ove informacije su stare dvije godine, ali tada je situacija bila slijedeća:

Protecta je nudila tri modela vrata (od cca 7000kn na više).
Domena nudi vrata, a "dodatnu opremu" biraš sama. Pod dodatmnom opremom se smatra boja (osnovna je mahagonij, a fronte u drugoj boji su se dodatno naplaćivale), brava i alarm.

Meni je jako korisna brava sa servisnim ključem- imaš jedan veliki sefovski ključ koji pokreće sve šipke koje fiksiraju vrata, i dodatni (servisni) ključ koji zaključava samo jedan cilindar.
Ideja je da sefovski ključ ne daješ nikome (rodbini, babysiterima, majstorima) - za to postoji servisni ključ koji je kodiran i ne bi ga se trebalo moći kopirati bez kartice. (Ako ga i uspiju kopirati - ne vrijedi im jer kad ti zaključaš vrata sefovskim ključem, oni ne mogu otključati vrata). Ova brava je poskupljivala stvar za oko 1000kn.

Kolega je kupio vrata kod Protecte, i ugradnja je prošla vrlo brzo i bezbolno, ali je imao neke naknadne reklamacije (nešto se odlijepilo, otkačilo i sl.).
Ja sam kupila kod Domene, i nemam apslutno nikakvih reklamacija na vrata. Perioda ugradnje se ne želim sjećati Ispalo je da su stara vrata nestandardne veličine, i da treba štemati zid, pa se sve razvuklo na tjedan dana kada majstor malo dolazi, pa ga nema, pa mu fali još alata, pa će se vratiti, pa se ne vrati, pa ga opet čekaš..........Grrrr.
S druge strane, ugrađivao je taj isti majstor i vrata kod moje sestre, i obavio posao za jedan dan, okrečio zid kojeg je oštetio - sve super.

Sretno!
FridaS is offline  
Odgovori s citatom