Pogledaj jedan post
Old 18.04.2012., 15:32   #98
Evo jos malo hadisa o saburu i iskusenjima heh.

Habbab ibn Erett, r.a. pripovjeda: "Mi smo se pozalili Allahovom Poslaniku, sallallahu 'alejhi ve selleme, na progone idolopoklonika, a on bijase u hladu Ka'be, naslonjen na svoj ogrtac, pa mu rekosmo: Zar nam neces traziti pomoc od Allaha dz.s., zar nam neces uciniti dovu? On nam na to odgovori: "Znajte da je među narodima prije vas bilo ljudi kojima bi iskopali rupu u zemlji, zatim ga stavili u nju i donijeli pilu kojom bi prepilali njegovu glavu (odozgo) na dva dijela, ili bi mu zeljeznim bodljama meso i kozu od kostiju odvajali, ali sve to ga ne bi natjeralo da ostavi svoju vjeru. Tako mi Allaha , usitinu ce Allah dz.s. upotpuniti ovu vjeru dotle da ce konjanik putovati sam iz San'a do Hadremveta (sa kraja do nakraj Arapskog poluotoka) nikog se ne plaseci, osim Allaha dz.s. i od vuka za svoje stado. Međutim, vi to pozurujete (nestrpljivi ste)".

A po drugom rivajetu: "On je mirno lezao sa svojim ogrtacem pod glavom, uprkos svemu sto smo trpili od idolopoklonika". (Buhari)

Ovo vrijeme je davno doslo kak ga je najavio Poslanik, mozemo vidjeti u kakvim blagodatima zivimo niko te ne dira radi pricaj sta hoces i opet to neki ljudi zloupotrijebe pa onda se stvori ruzna slika o islamu kao o nekim varvarima, nasilnicima, neznalicama, a to nista ne pripada islamu zaista islam potice na ucenje i prva objava je bila " Uci, u ime Gospodara koji stvara,...." nije bila klanjaj i tako dalje jer prvo covjek mora znati kome ce se klanjati zato Allah kaze u Kur'anu "I znaj da nema Boga osim Allaha." (Muhammed, 19) jer znanje je na prvom mjestu kad toga nema covjek je kao supalj balvan i ne moze ustrajati npr. u namazu pa klanja malo pa ne klanja jer nije spoznao svog Gospodara kroz njegova lijepa imena i osobine.

Ah sto se napisah nadam se sad da nije previse pozzz za g-dina. moderatora , sala mala
dual-wisp is offline  
Odgovori s citatom