Pogledaj jedan post
Old 27.04.2012., 19:16   #751
Evo da i ja prokomentiram svoju kolonoskopiju, inace imam 20 godina. Prvo bih htio reci nemojte ali stvarno nemojte slusati ljude koji kazu da morate ici na anesteziju i da je to neizdrzivo jer je to izdrziv pregled, naravno sve ovisi kolko zavoja imate i morate ali morate ispustati zrak ,jednom kad ga ispustite ko da nemate nista unutra pa onda opet upuhuju pa onda opet probate ispustit(nekad je teze ovisi u kojem je djelu sonda) .Sad malo o mojoj kolonoskopiji.
KOLONOSKOPIJA
bio prije 2 tjedna na njoj i normalno nie mi bilo svejedno posto svaki dan imam bolove dolje ljevo od pupka, jos je dokotorica pipala trbuh i rekla da se radi o zavrsnom djelu deb. crijeva(kad je to dotakla reko sam joj da je tu bol najjaca) i tak vec 4 mjeseca ja to ignoriro nekad su jaci bolovi nekad slabiji ali su uvijek tu!Sve mi je padalo na pamet od chrona , kolitis, ulcera, divertrikula, cekalije , crva , bakterija itd... xd.I tako je to pocelo gurnuli mi sondu unutra i normalno malo osjetio sondu i sljedecih 2 -3 minute mi nije bilo jasno sto rade jer apsolutno nit sam imao bolove niti sam osjecao di je ta sonda , mislio sam da stoje i da nis ne rade kad ono vec su bili u sigmo-djelu.poceli zrak upuhivati i onda tek osjetite da vas pocinje boliti ali ispustite vjetar i opet vam je nista .Napominjem crijeva su mi IZRAZITO izvijuganaa!!! to znaci da me trebalo uzasno boljeti ali nije . E sad dosli oni vec do cekuma i na zavrsnio dio ileuma , moram priznati da sam tamo jaucao dosta jer stvarno je bolilo ali ta bol je trajala 5 sekundi max. izdrzi se, vratili se i na kraju dijagnoza je bila ,,, hemoroidi II stupnja.
GASTROSKOPIJA
Sad malo o mojoj gastroskopiji koja je bila u 8 mjesecu. Prvo da kazem da je meni gora bila gastroskopija nego kolonoskopija i ja mislim da cete to samo tu procitati jer ja nisam nigdje mogao naci da je neko reko da je gastro gore od kolo.Kad kazem gore to ne znaci da me boljelo ili da je bilo neizdrzivo nego jednostavno je bilo neugodno i zelim reci da gastroskopija uopce ne BOLI!!dok kolonoskopija boli tj. imate osjecaj trnovite boli kod zavoja ali samo u nekiM intervalima ,, bolje receno od 15 min. kolonoskopije meni je bilo nekih min i pol teze za izdrzati ostalo sve ok! Na gastroskopiji je dijagnoza bila cir za zelucu , erozije gastritis, dvanesnik uredan.Sto je najbolje hvala bogu to sam rjesio za manje od mjesec dana , nisam mogo vjerovati , sve mi je otislo od cira do tih mrljica pa i do gastritisa! terapija je bila controloc 40mg. Bio na kontrolnoj gastro.i sve u redu, dijagnoza Hernija (Nepravilan polozaj zeludca)!
ZAKLJUCAK
nista strasno uglavnom i jos jednom nemojte ici na anesteziju ako stvarno niste "ono" osjetljiivi xdd. Mogao bi tu pretragu bilo kad ponoviti bez imalo straha (govorim za kolonoskopiju).pogotovo ako idete privatno,, cijena kolonoskoije je cca 800-850kn bez anestezije sa anestezijom blizu 2000kn! tak da se i tu da ustediti ogromne novce xd,, gastroskopija je cca 450kn.
PITANJE
Mene sad zanima ako ima tu neka strucna osoba koja mi moze reci na temelju moje dijagnoze kolona (iritabilni kolon) i gastroskopije (gastritis i hernia) zasto jos uvijek imam bolove malo ispod pupka ljevo gotovo tokom cjelog dana , sto se tice krvne slike sve mi je u intervalu ja se bojim da nemam chrona u tankom crijevu! pa ako mi moze netko reci sto bi mi moglo biti jer sam citao za chrona da se najcesce pojavljuje u ileumu i deb.crjevu a imam feeling da mene boli jejunum ili sam u krivu?! . Sto se tice stolice u najbolje redu zadnjih 4 mjeseca od pocetka boli jednom do dvaput dnevno, nemam grceva nemam temperaturu , povracanje nista , mucnina nista , krv ok tu i tamo zgaravica i ti bolovi koji stvarno smetaju!Eto svaki savjet ce dobro doci i nemojte se strastiti tih pregleda .. pozdrav!!
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom