Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 17:07   #16
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Konvencije Vijeća Europe o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji ili Istanbulska konvencija.

Tekst Konvencije https://ravnopravnost.gov.hr/UserDoc...20obitelji.pdf
........
Izvolite.
Hvala.

Nisam pročitao baš svaki detalj ali mi je bilo sasvim dovoljno letimično pročitati.
Svrha konvencije - 0 bodova. Ispada da su žene, osim što su tupave i nesposobne, prilično endemična vrsta unutar ljudskog roda. Truć-blać pa prolij.

Područje primjene konvencije - malo postaje jasnije. Po dobrom običaju, sve ćemo proglasiti nasiljem (nešto poput onih velikih panoa gdje je svaka žena žrtva nasilje, svaka četvrta silovana a svaka preta skoro ubijena) i to osobito u obitelji a onda je tu konvencija da ih štiti.

A tko će provoditi konvenciju ?
E pa zna se tko će biti posebno osjetljiv i zainteresiran za sprovođenje konvencije, kaže članak 9. :
Quote:
Članak 9.
nevladine organizacije i civilno društvo Stranke će prepoznati, poticati i podržavati, na svim razinama, rad odgovarajućih nevladinih organizacija i organizacija civilnog društva aktivnih u borbi protiv nasilja nad ženama te uspostaviti učinkovitu suradnju s tim organizacijama.
Nema više oš-neš. Imaš dat pare za naše NGO jer oni to po Konvenciji moraju imati.


ukratko, imat ćemo paralelnu vlast koja će se zdušno brinuti za Konvenciju.
Sve pod krinkom "zaštite žena". One tupave i endemične vrste.

Ima još jedan članak zanimljiv:

Quote:
Članak 12. – opće obveze
1. Stranke će poduzeti potrebne mjere za promicanje promjena u društvenim i kulturnim obrascima ponašanja žena i muškaraca s ciljem iskorjenjivanja predrasuda, običaja, tradicija i svih drugih postupanja u praksi koja se temelje na ideji manje vrijednosti žena ili na stereotipnim ulogama žena i muškaraca.
.............
Ode i bećarac u povijest. I puno toga.
Koji je to odvratni stereotip, recimo, nazvati svoju suprugu majkom svoje djece.
Kada je ona ravnopravna. Ona je roditelj.


Malo dalje isti članak:

Quote:
4. Stranke će poduzeti potrebne mjere za poticanje svih članova društva, osobito muškaraca i dječaka, da aktivno pridonesu sprečavanju svih oblika nasilja obuhvaćenih područjem primjene ove Konvencije.
Čisto da ne bude zabune.

Ima još puno toga ali dosta od mene.

Ja sam mislio da je ta "Konvencija" ozbiljno štivo a ne jeftini pamfletić limitiranih budala.
Uopće mi nije jasno da nešto ovakvo može postati relevantno. Valjda takva vremena.
Page is offline