Pogledaj jedan post
Old 03.11.2011., 07:29   #2058
Pozdrav svima koji imaju Vitiligo.

Iznjecu vam moje znanje i najnovija istrazivanja vitiligo bolesti.

Vitiligo je Auto imuna bolest, ko god ima vitiligo 99% ima poremecaje autoimunog sistema, ovo su najnovija istrazivanja od svetskih Vitiligo organizacija, znaci nije stres, sunce ili sta vec.

Velike su sanse ako imate autoimunu bolest da cete razviti i jos neke bolesti kao sto su hypo thyroid (stitna zljezda) bolesti kostiju, i jos mnoge druge, ja imam sve ovo.

Ja imam vitiligo po rukama i korstim Diprosone OV Oinment kremu, ovo mi je preporucijo poznati dr u Australiji i ona mi polako pomaze, neki djelovi su nestali skrzo, a neki nestaju sporije.

Kao sto znate sve te kreme, lampe i mrtvo more nisu trajno ljecenje i vitiligo ce se povratiti.

Vitiligo treba da se ljeci iznutra, i ja sam siguran da sam nasao sta je razlog svega ovoga, mozda je vec i spomenuto na ovom forumu nisam citao sve, ali ja strogo preporucujem svima da se testiraju za celiac bolest i gluten.

Gluten se nalazi u zitaricama, i mi ga jedemo svaki dan ali on ubija dosta ljudi da oni to uopste i neznaju.

Veliki broj ljudi koji su izbacili gluten iz ishrane su se izljecili od ove bolesti.
Kad god sam se napijo od pive drugi dan su mi izasle nove fleke, i siguran sam da je to zbog glutona u pivi.

Uz ovo treba da se i uzimaju folic acid, Vitamin B12, and ascorbic acid (vitamin C) ovo su nedostatci u tjelu kod svih ljudi sto imaju vitiligo.

Potrazite sami na interenetu i uvjerite se.
 
Odgovori s citatom