Pogledaj jedan post
Old 19.07.2004., 17:18   #13
marek? ako mislis na Si-Fua Marija...on ti ne ide na ovakve stvari....on ti o wing chunu prica uzivo. ja sam jedan mladi i nadobudni koji zna sto poducava truntic i koji je hvala bogu otisao jer je vidio da to ne funkcionira. A sto mislis zasto ekipa sa ovog foruma (i drugih slicnih) ne vjeruje da je wing chun efikasan? zato sto su vidjeli truntica ili njegove ucenike koji imaju svoje skole na djelu! Ja sam davao 50 kn za 1 sat treninga! i ne zelim da drugi ljudi daju toliko (a to je jako puno, pogotovo ako si pocetnik) a da nisu informirani o tome sto postoji u Hrvatskoj i gdje se sve moze vjezbati, pa gdje im se svidi neka odu, a ne da vjezbaju i onda kazu da wing chun ne valja i savjetuju druge da ga ne vjezbaju! A zasto je Truntic ostao na 5 majstorskom stupnju? no, nema veze, ionako ne mislim vjezbati kod vas. A i spominjali ste (netko od vasih) da se truntic povukao u garazu kao sto je i Yip Man napravio...da poducava samo najtalentiranije i one preko preporuke...stvarno nevjerojatno u danasnje doba. Neka ljudi idu vjezbati gdje hoce, ali neka se onda zna tko je njegov si-fu, kad je zadnji put s njijm vjezbao, kad su njegovi ucenici vidjeli i vjezbali s njim. wing chun je i stekao slavu sa borbama i demonstracijama, a kako vi kazete, veliki majstor se zatvorio tako da niti jedan hrvac, đudas ili boksac nema sanse probati i vidjeti sto je to. Pa sto ce onda ostati od wing chuna za 10 godina u Hrvatskoj ako se vi zatvarate? i kad njegovi ucenici otvore skolu (tipa Horvat ili Barac) onda kazete otisli su prerano, oni su za pocetnike...a ti ucitelji rade i drvenu lutku i leptir nozeve! a za pocetnike su! tada bi vec trebali biti majstori! Ljudi se sprdaju na demonstracijama sprdaju kada vide kako to izvode Horvat i ekipa, a oni Trunticevi ucenici! A ako nisu zasto onda koriste njegovo ime da su od njega to naucili?!
eto toliko od mene, SAVJET: dobro gledajte kod koga cete uciti i kome cete davati svoje novce.
ima i jedna dobra stvar, ti bar imas malo veci fond rijeci od tvog prijatelja "gerilca".
a ono "ni u najgorem snu" nemoj tako govoriti, mozda ipak pređes, znas kako ono ide; necu, necu pa ipak na kraju...!
choi is offline  
Odgovori s citatom