Pogledaj jedan post
Old 05.02.2003., 14:08   #1
Mene je strah :(

Jos godinu, dvije (koliko mi treba da ispoloažem zaostatke) i hopefully i ja cu zavrsiti fakultet elektrotehnike, smijer racunarstvo..

Dosad smo ucili Pascal i C, a spominjali smo i metode objektno orjentiranog programiranja.
Iz dosadasnjeg iskustva (sa C i Pascalom), ja , u biti svi mi na zadnjoj godini (cast iznimkama ako ih ima) nismo u stanju isprogramirat nista vise od jednostavnog (ucitaj vezanu listu iz datoteke te je sortiraj i upisi u datoteku) zadatka, sto bi otprilike bio jedan od najtezih zadataka koji se pojavljuju na ispitu.. a jos malo i treba traziti posao, posao "The programera".

Ima nas par koje to zanima, gust nam je programirat, gledat kako program radi, napreduje, drag nam je onaj osjecaj da smo nesto napravili.. pa je svak poceo sa strane neke programcice raditi, proucavat.. al' iskreno mene je starh!

Nakon 4 godine studiranja, i vec dugo vremena samostalnog proucavanja razno raznih tutoriala, skripti, knjiga.. nekakve aplikacije kakve se danas mogu sresti su samo dalek' san..
pa me zanima, jeste li se i vi tako osjecali nakon skole/fakulteta? Sta se događa sa The programerima koji nisu genijalci..
I gdje ste svo to znanje stekli!?

Ma da znam, bice da je to sve dio odrastanja, jer sam se i nakon srednje skole osjecao ovako, gdje su nam i profesori sami govorili da ucimo previse opcenito i da u biti nemamo nikakvo znanje, da cemo pravo znanje "dobiti" na fakultetu.. a gdje cemo ga dobiti poslje fakulteta?

mozda bi tema vise odgovarala forumu posao i karijera, al' pitanje, bolje reci problem je vise vezan uz programiranje pa ga saljem ovdje..
flomasteric is offline  
Odgovori s citatom