Pogledaj jedan post
Old 28.10.2011., 16:23   #35
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
Evo, ovako: shvaćam na što ciljaš i u većem dijelu se slažem. Mislim da samo želiš reći da i osoba koja nema sluha, uz puno vježbanja može napredovati. Je li tako? Doduše, netko tko sluha nema, teško da će ikada pjevati kao Enrico Caruso, zato što je sluh nešto urođeno. Kao primjerice, "imati žicu" za matematiku i fiziku. Ili razumiješ, ili ne razumiješ. Sredine nema.
A što se učenja tiče, stvar je ovakva - ne kažem ja da čovjek ne može to sam, međutim, učenik će lakše i brže savladati neke stvari ako mu netko pokaže kako. I to upravo kada nikakavih osnova nemaš. Kada ti netko "isporuči" temelje, dalje će biti daleko lakše. (Tu sad ne govorim ni o kakvom usavršavanju i sličnome).
sluh se može razvit kak sam već rekla, i istinski tone deaf ljudi su jako, jako rijetki, osim tih iznimki svi imaju sluha, samo je nekima jače razvijen nego drugima. možeš ti "imat žicu" za neš, ali ak to ne vježbaš od tog talenta imaš malo koristi. isto tak netko tko prirodno nema "žicu" za neš može razvit sposobnosti i bit jednako dobar kao i netko kome je to prirodno, samo treba puno vježbat, imat strpljenja i ljubavi prema tome, u našem slučaju pjevanju. Caruso je prirodni talent, čovjek je imao malo treninga ili čak ga uopće nije imao, ali je puno vježbao, da nije od tog talenta ne bi imao nikakve koristi. osoba koja razvije svoj sluh može pjevat vrhunski, ona koja ga ne razvija naravno da ne može, s tim se slažem. isto tak se slažem s tvojim stavom o učenju, najbolje je s profesorom uživo jer su internetske instrukcije pjevanja pune smeća koje oštećuje glas (npr. video savjeti od expert villagea na youtubeu, većina njihovih instruktora je blago rečeno strava i užas) ali isto tako ima jebeno dobrih stvari, samo treba nać, ja sam već dala neke preporuke, ak netko zna još nek napiše.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom