Pogledaj jedan post
Old 22.03.2017., 09:08   #1416
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Tačno, materijalna stvarnost se sastoji od em valova koji su opažljivi i eksperimentom dokažljivi. Ali to nije dovoljno da znamo da bi mogli da tvrdimo da je materijalna stvarnost jedino što postoji. Činjenica je da uporedo sa materijalnom stvarnošću koja se manifestuje kao fizički proces postoji i psihička i svesna stvarnost koja se manifestuje kao psihički proces
Nisam ni rekao da je materijalna stvarnost jedino što postoji.
Neki em valovi su lokalizirani i njih doživljavamo kao materiju, a neki nisu lokalizirani.

Nelokalizirani valovi su svuda oko nas. Čim nešto pomislim emitirao sam em val. Pa telefonski signali, radio valovi, svjetlost, sve je to također stvarnost. Nisam mislio samo na materiju.

Kad sam rekao da je stvarnost sastavljena samo od em valova mislio sam na sve što postoji a ne samo na materiju. Dakle mislio sam i na psihičke sadržaje u nama jer i oni su dio stvarnosti.


Quote:
Pa, nije isto kad kažemo da je sve eter ili kad kažemo da je sve em koje vibrira. Jer kad kažemo da je sve eter..
Ja nisam rekao da je sve eter.
Ja sam rekao da je sve manifestacija etera.
Više puta sam ti rekao da nakon manifestacije nastaje nešto novo. To novo je em val. To novo je "sve".
To novo je ono što POSTOJI. Bez tog novog nema postojanja.


Quote:
A kad kažemo da em vibrira, onda se ne može raditi o praznini koja vibrira, već o nečemi nama nepoznatom koje egzistira u prostoru kao praznini, koje ima sposobnost da vibrira.
Da.
"Ima sposobnost", to je važno naglasiti.

Ako imaš neku sposobnost a nisi je manifestirao, u tom slučaju stvarnost nema pojma o tvojoj sposobnosti.
Tvoja sposobnost postaje dio stvarnog svijeta tek kad je manifestiraš.

Ako imaš sposobnost baciti koplje sto metara to ti se neće priznati kao svjetski rekord.
Trebaš ga zaista baciti da bi tvoja sposobnost postala stvarni fizikalni fenomen.

Samu sposobnost nije moguće izmjeriti jer nje nema nigdje. Gdje god da je tražiš nećeš je naći.

Eter je ta sposobnost.

A em val je posljedica te sposobnosti, odnosno to je sam čin bacanja koplja.


Quote:
metafizičko nije nešto što «ne postoji», već POSTOJI
Zavisi.
Ako govorimo o samoj stvarnosti onda ne postoji. Tu su nam potrebni argumenti, jer to su stvari koje su provjerljive.

A ako počnemo govoriti o nečemu čega nema u stvarnosti, tu imamo prostora za govoriti bilo što.
Tu može postojati bilo što, jer to nije provjerljivo i zato ne traži argumente.


Quote:
Metafizičko je ono što se podrazumeva pod pojmom «Svest
Ja se s time slažem, ali to je samo moja vjera, kao i tvoja.
Mi ne možemo znati što je To. Možemo samo vjerovati.


Quote:
To ne znaš, već samo veruješ.
Da.
Mnogo toga što sam ovdje napisao nije znanje nego vjera.
Svijet je prekompliciran da bismo u išta mogli biti sto posto sigurni.


Quote:
Jer logika kaže da iz Ništa nikada ne može nastati Nešto...Kad bi bio eteričan, prostor ne bi bio Ništa, već Nešto.
Nadam se da ćeš iz primjera bacanja koplja shvatiti u kom smislu iz Ništa nastaje Nešto.


Quote:
A Em valovi su egzistencija i oni su Nešto koje egzistira u prostoru kao praznini. A metafozičko, svesno je naličje fizičkog koje je nutrina fizičkog i deluje iz nutrine fizičkog i nedeljivo je od fizičkog.
Da.
Nji Hao is offline  
Odgovori s citatom