Pogledaj jedan post
Old 17.11.2009., 05:55   #19
Izvini sto si cekao na odgovoru.












Da ne bih opet ponavljao ono sto sam vec rekao, posto su tvoji novcici u pogledu najbitnijih karakteristika identicni sa Misovim, oni spadaju pod tip C u tabeli rijetkosti novcica i kao takvi ne spadaju medju izuzetno vrijedne kovanice. Mislim da je TIGR dao dobru procjenu njihove vrijednosti u slucaju prodaje. Naravno, posto nemam detaljne podatke o novcicima, ne mogu ih tacno klasificirati, ali na osnovu dostupnih informacija, mislim da su iskovani tokom XX vijeka u Becu i da pripadaju istoj grupi u kojoj je i Misov. Dakle, u pitanju je grupa novcica sa oznakama H49a - H70. Ako te zanima tacan tip, trebat ce mi vise podataka jer su kovanice iz te grupe jako slicne i vecinom se razlikuju samo po minornim detaljima.















Slike sa ovim novcicem su jako nejasne i teske za identifikaciju, tako da uopste nisam siguran o kojoj se kovanici radi. Ipak, na osnovu onoga sto vidim rekao bih da je u pitanju austrijski Heller. Takvi novcici su jako cesti i imaju izuzetno malu vrijednost u slucaju prodaje.
Gilles de Rais. is offline  
Odgovori s citatom