Pogledaj jedan post
Old 06.05.2012., 14:47   #95
Quote:
CrniLabud kaže: Pogledaj post
Mene su samo zanimala vaša iskustva s vašom djecom a ne postavljanje dijagnoze prije svega meni pa onda njemu .
Samo me zanimalo da li je stvarno nešto realno očekivati od djeteta od 13 mjeseci.
Obična naklapanja majki kad je čije dijete..
evo mogu ti ja onda svoje napisati: moj je mahao to famozno pa-pa s 9 mjeseci, pa je onda neko vrijeme prestao, pa je negdje oko prvog rođendana opet počeo i od tad maše.
s 13 mjeseci je pokazivao na predmete ako bi ga pitali gdje su (gdje je svjetlo, pa on digne glavu).

što se govora tiče: razumio je svašta, ali je govorio malo, uglavnom su prvo išle onomatopeje i riječi od dva ista sloga sa suglasnicima koje je svladao.

ostalog se više ne sjećam, ali se sjećam da se sasvim sigurno s njime nisam mogla igrati pjesmica o dijelovim tijela
moj je propuzao sa 5.5 (vojnički, ne na sve četiri) i njemu je od tad nadalje zanimacija bila ići naokolo i istraživati. izvlačiti predmete, okretati ih, bacati.

od igara na mjestu, volio je samo to slaganje kolutova i ubacivanje predmeta u otvore.

slikovnice smo u toj dobi čitali samo u hranilici da bi pojeo.

ovo da mi sjedimo i učimo pjesmice i dijelove tijela, ma nema šanse.

naučio ih je drugačije, slušajući kako mi nešto nazivamo. ali da ja njega posjednem i govorim "ovo je nos", ma briga ga je bilo

od brojalica je volio samo "ringe ringe raja", jer se ide u krug i čučne.

sad sam se nedavno iznenadila kako se razveselio na "en ten tore", ja sam iskreno te brojalice i zaboravila više, a očito sam samo prerano krenula s tim, jer to majka mora
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom