Pogledaj jedan post
Old 25.08.2010., 17:39   #73
sad kad sam pročitala ovu temu, plače mi se.
zato što ste me sjetili na neke stvari koje su mi se dogodile a nikad o tome nisam ni sa kim razgovarala.
sad me sram toga što me to toliko pogađa.

mene su isto maltretirali u osnovnoj, češće psihički nego fizički. kad je profa to jednom vidjela nije poduzela baš ništa, kao da im je time dala dozvolu da to nastave raditi. a još mi je bila razrednica. osjećala sam se k'o drek.

u srednjoj je bilo malo drukčije jer sam ih pokušala ignorirati kad bi vidjela što slijedi. osim tog, pročulo se da treniram borilačke sportove pa me i nisu toliko gnjavili. znali su u šali reći: ej, ne diraj dextericu, kad ti ona složi jedan high kick.. onda su se svi nasmijali, ali me i pustili na miru. ipak, bilo je onih koji bi se odvažili j..ti me u mozak. ja bi im vratila istom mjerom, ali bez obzira na to bi se osjećala šugavo i manje vrijedno.

sad na faksu me nitko ne maltretira, tamo se osjećam sigurno jer su ljudi sličniji meni, sve je puno frikova pa se ljudi valjda drže skupa, što ja znam.
a možda me se i boje. nitko sa mnom ne ulazi u rasprave, a jednom mi je frendica rekla da se ukenjala od straha kad sam joj rekla da me pusti na miru jer me nešto pilila. da sam složila facu kao da bi je mogla ubiti.

jednom je stari spomenuo da me u vrtiću neki klinac stalno tukao, a teta nije reagirala. onda sam ja jednom njega opalila kad mi je pukao film, a teta se izbezumila i popizdila na mene jer kakva sam ja to curica kad se tučem?!!! ja se ovoga svega ne sjećam, to su mi pričali. znam samo da je uvijek bilo problema i plača kad bi ujutro trebala ostati u vrtiću.

a u osnovnoj me jedna profa ismijavala pred cijelim razredom i još jednom profesoricom. zaključila mi je četvorku iz svog predmeta a kolegici je rekla:"ma ova ne zaslužuje ni dvojku, a ja sam joj 4 zaključila". ova druga me samo pogledala u stilu, kakvo si ti to smeće. došlo mi je da vrištim a nisam ni riječi mogla izustiti. razred je šutio kao zaliven. pa dobro, bar se nisu smijali.

čovječe, ne mogu vjerovati da me ova tema tako izbacila iz takta, a mislila sam da sam prešla preko tih sranja.
__________________
if you talk to god, you're religious. if god talks to you - you're psychotic :)
dexterica is offline  
Odgovori s citatom