Tema: Njemacka
Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 20:53   #4147
Quote:
Xsam kaže: Pogledaj post
mmmm...

vidi posto sam se ja nedavno ozenio i znaci ja sam dosao znaci kao turista kod zene u njemacku sada ne znam dali bi mogao zatraziti znaci dozvolu za boravak???dali bi morao vratiti se u Hr pa odatle traziti dozvolu to me strasno buni jer vec znash kako kod nas to sve lipo ide....:S

Hvala ti stvarno na pomoci ovo mi puno znaci jer fno je kada imash ovako da snekim porazgovarash i da razmijenish iskustva
danas sam pitao poznanika koji radi u opcini pa se on raspitao (jer je i mene bas zanimalo)

uglavnom za dobivanje Aufenthaltskarte-EU po FreizügG/EU za clanove obitelji drzavljana EU mozes samo doci u njemacku i kod Ausländeramta u mjestu prebivalista u njemackoj dobit boravak, nemoras ni njemacki znat.

to je tako ovdje kod mene u BaWü mozda je gore u Schleswig Holstein malo drukcije ali sumnjam.

nek ti zena ode u ausländeramt, najbolje je to osobno otic i neka pita neka naglasi da ti trebas aufenthaltskarte-eu po freizügigkeitsgesetz/EU za claove obitelji drzavljana EU, ako nesto budu srali neka zatrazi napismeno.EU-Freizügigkeit-Familienzusammenführung se ne desava cesto pa nekad ni u Ausländerbehörde neznaju pravo, pa dadnu krive informacije, ali ako zatrazis napismeno onda moraju zavirit u knjige
buntspecht is offline