Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 02.04.2012., 08:39   #957
miastenija

Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
žao mi je što je takva situacija s doktorima tamo, zvuči puno gore nego kod nas - a to nisam mislila da je moguće
gle, moje mišljenje je, ako ti je nešto s mišićima, bolje da je mijastenija nego neka druga boleština, tipa mišićne distrofije gdje mišići nepovratno propadaju i nema baš pomoći. ovo se barem može držati pod kontrolom i u onim dobrima fazama možeš živjeti normalnim životom, čak se i baviti normalni fizičkim aktivnostima. na faceu se javljaju ženskice koje idu na zumbu, aerobik, plešu trbušni ples itd. itd.
a i nećeš cijeli život biti opterećen kad će te uhvatit slabost jer u tim dobrim fazama remisije bolest je stabilna, nema velikih oscilacija. kažem ti, kad jednom pogodiš pravu dozu odgovarajućih lijekova i postigneš remisiju - možda ti bude tako dobro da ćeš se jedva sjetit da imaš dijagnozu. ne mogu ti tvrditi da će biti tako, ali moguće je. početak je najgori, dok se ne navikneš i ne prihvatiš sve to skupa.
i s obzirom na takove stanje tamo, pokušaj ako je moguće, završiti s pretragama i dijagnostikom tu u RH, kažu da su najbolji u Zg na KB Rebro...
hvala ti na ohrabrujućoj poruci Eleonor! obavit ću to što prije na rebru jer kazem cekam te nalaze iz zg-a mjesec dana se čekaju, trebali bi stići za tjedan otprilike pa cu onda otići na emng. sad se stvarno super osjećam, čak mi je predvečer najbolje, osjećam se bolje nego ujutro kad se ustanem. i kao da mi se čini da sam otkad pijem mestinon dobio 2 kile, a moža nema veze s njim nego više jedem:-) uglavnom sve je to dosta novo za mene i moju obitelj iako samo žena i ja znamo i nikome ništa ne govorimo, neću opterećivat svoje ni njene jer će nastat panika i ispitivanja, a ne želim se zamarat jer pišete svi samo je pozitiva bitna pa se trudim biti što opušteniji i ponašat se kao i prije prvih simptoma bolesti. eto čujemo se, pozz
ivich 37 is offline  
Odgovori s citatom