Pogledaj jedan post
Old 13.01.2013., 21:38   #632
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Sa svime se slažem a boldano je tako istinito tužno. (btw, potpis ti je ).

stvarno, pretužno je da dijete ima neku mekanu igračku za utjehu.
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
I ne mogu se oteti dojmu da bebe koje "učite" da zaspu same puštajući ih da plaču uopće to ne nauče nego jednostavno....odustanu.
ne, nego bebe naučene da zaspu na cici ili na rukama ili na koji god već način, odustanu od inzistiranja na toj navici i nauče zaspati same.
Quote:
boo-boo kaže: Pogledaj post
Kad smo izašli iz novorođenče faze i počelo se kristalizirati ritmično dnevno spavanje moj je spavao po 30min i budio se plačući. Ja nadobudno išla svašta čitati da riješim "problem" kratkog spavanja. Pa sam svašta radila da on odspava duže jer mu to nije dosta. Ali on se i nakon dužeg spavanja budio plačući. Onda sam sa tri mjeseca prestala radit idiota od sebe i priznala si da je to kratko spavanje samo meni problem i pustila ga da spava koliko želi. Kroz cca mjesec dana od svakodnevnog buđenja plakanjem došlo je do toga da se budi skroz mirno a i dalje bi spavao po 30-40min. Tih pol sata je njemu dosta i nakon toga je ko nov, super raspoložen i zaigran.
Dakle, nije stvar u nedovoljnom spavanju nego u prijelazu san-budnost (kao i kod uspavljivanja). Ne razlikuju bebe budnost i spavanje.
Tako da to što negdje piše da beba u toj i toj fazi treba spavati toliko i toliko je meni totalni bulšit. Btw, kad noću odspava bilo 12 ili 9 sati jednako je raspoložen. Jedino zna postati hiperaktivan ako bude predugo budan.

Beba spava koliko joj treba.
potpuno pogrešno.
to što beba kratko odspava nipošto ne znači da joj je to dovoljno sna, nego ovo što si i sama napisala, da ima problem s prelaskom iz budnog stanja u natrag u stanje spavanja.
on možda je super raspoložen i kao nov kad se probudi, ali se onda jako brzo umori i treba novi spavanac.
nije to ništa strašno, jer onda ima više spavanaca dnevno (iako je u duljem spavancu dublji i kvalitetniji san), ali može se i na to utjecati, meni su najbolje palili vožnja kolicima ili nošenje u marami - bebač zakmeči, promeškolji se i nastavi spavati.
tak da nisi radila idiota od sebe i nije to samo tebi problem, već i bebi isto, tj ipak je bolje da dulje odspava ako je ikako moguće.
tisi is offline  
Odgovori s citatom