Pogledaj jedan post
Old 09.03.2013., 16:42   #3115
O ovome sam već bio pisao u Dozvole, gradnja, susjedi, međe-Q&A...uff... situacija je ''čudna''.Dakle želimo na postojeću kuću dignuti kat - u građevinskoj je to dozvoljeno,tj. još nije ''konzumirana'' do kraja.Ali,ima PROBLEM,kuća je u obliku slova L i građena je u gabaritima - samo je položaj garaže i terase izokrenut,na suprotnim su stranama nego u izvornom projektu.Ista stvar je i kod oba susjeda (s lijeve i desne strane),ali ne znam kakvi su njihovi projekti - svi su kupili podrum+1.ploča i nadogradili po ''sugeriranoj'' orijentaciji kuće (kod nas je to suprotno projektu).Sve tri kuće u nizu su orijentirane jednako,a kod nas je to suprotno projektu,ne znam da li je i kod njih - pitanje je sad imamo li svi suprotan projekt ili samo mi,te što u tom slučaju.Susjedima je nešto ''lakše'' jer su kuće završili prije 21.6.2011. pa mogu legalizirati postojeće stanje - ako je to potrebno jer i oni imaju vjerojatno istu dozvolu kao i mi (za kuću katnicu).Razumijem da trebamo legalizirati postojeće stanje jer ne odgovara projektu,no gubimo li onda pravo na kat,pošto još nije izgrađen.Parcela ima 210 m2,kuća sa terasom 137 m2,te garaža (još nije izvedena) 18m2.Po sadašnjem DPU tu nije moguće imati kat (zbog male površine terena).U vrijeme izdavanja građevinske (1989. god) i izrade podruma+1. ploča (valjda iste ili iduće godine) to je bilo moguće.Što da radimo,kome da se obratim?E,još nešto - da li je istina kad bi sada porušili ono što ''ne odgovara'' projektu i izveli kako je zamišljeno (to je samo hipotetski) da bi onda mogao biti i kat.Postoji li možda mogućnost nekakvog dokazivanja da je projekt namjerno ''zariban''.Bio sam i u Državnom arhivu - tamo je isti projekt kao i onaj kojeg imam.Jedino mi još preostaje pitati susjede (ako mi budu htjeli reći),ne bih želio njih uvaljivati u probleme - oni su svoje završili - mi nismo (sami smo krivi).
bombardix is offline  
Odgovori s citatom