Pogledaj jedan post
Old 05.10.2013., 13:12   #2519
Quote:
Sladunka kaže: Pogledaj post
Gospodine bez vrijeđanja,sve u svoje vrime.
Ako vidiš uvredu u postu, prijaviš moderatoru i on me sankcionira. Iako ne vidim uvredu nigdje, a vjerujem i ostali čitatelji ili učesnici na temi.

"Sve u svoje vrime". Koje vrijeme? Kada?

Očigledno je da ne poznaješ dovoljno situaciju u Posavini. Vidiš, ja se vratio tamo, u dio koji je vraćen federaciji. U selu u kojem je prije rata živjelo cca 2000 stanovnika, sada živi maksimalno 300 staraca. U školi koju sam pohađao i u kojoj je u predratno vrijeme bilo cca 150 učenika u 4 razreda, sada ima maksimalno 20 učenika u 5 razreda.

Velika većina sela je slična situacija na toj općini. U dijelu Posavine koji je pripao RS, situacija je daleko gora. Dakle, nema djece, nema niti života. Starci će za desetak godina izumrijeti, njihova djeca se nalaze po CH, DE, A, HR... itd, stvorili egzistenciju tamo, te se možda vrate ka odu u mirovinu, ...možda.

Takva je situacija i neće se promijeniti još dugo vremena.

Ratna opcija ne dolazi u obzir jer tko će ratovati? RH sigurno neće jer su vidjeli zahvalnost svih nas, pa i na ovom forumu. Zašto bi, za koga, nismo vrijedni toga. Da ratujemo mi, koji već jesmo? Društvo nam svakodnevno vraća na svoj način. Nek se svi mole Bogu da nikad više ne dođe do nečeg sličnog, jer je pouka da se čisti prvo ispred svog dvorišta.

Da, na kraju, zar ti nemaš drugi nick ovdje?
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom