Pogledaj jedan post
Old 20.02.2009., 12:58   #13
Sori, ali da bi se došlo do "my profile" uopće nije potrebno kopati. Mislim, nalazi se na prvoj stranici, a ti u jednom od postova tvrdiš da ga nema "nigdje". Toliko o tome.

Aspiracije ti nisu niske, nego visoke (zaposlenje u tijelima EU). Profil bi te itekako trebao zanimati jer ćeš isključivo preko njega dobivati daljnje obavijesti. Možda sam i tebi i sebi trebao učiniti uslugu i ne odati ti tajnu gdje se nalazi...

Ontopic:
Poslovi o kojima je riječ nisu mnogo dinamičniji od, recimo, naše državne uprave, samo su stvari malčice bolje organizirane.

Plaće možete pronaći na EPSO site-u, iako ne znam točan kriterij prema kojem se ključu određuju "stepovi" koji čine veliku razliku u svakom pojedinom platnom razredu. Nije mi se dalo kopati jer ionako u ovoj fazi to nije važno. Naime, predviđam da će navala biti strašna i da će doslovno pola hrvatske državne uprave mlađe od 40 godina pokušati.

Za grupu 4, koliko ja znam, netko s 5, 6 ili 7 godina iskustva i nekim dodatnim znanjima, mislim da može očekivati oko 4000€. To nije spektakularno, ako uzmete u obzir da je Bruxelles ipak skuplji od Zagreba tj. Hrvatske, no nije ni loše.

Činjenica da se radi o ugovorima na određeno ne bi nikoga trebala brinuti. U najgoroj soluciji, a to je da se on ne produži, refernca 3-godišnjeg rada u tijelu EU (štogod tko radio) bi prosječno inteligentnoj i sposobnoj osobi trebalo biti dosta za naći si solidan posao i ovdje...
rope is offline