Pogledaj jedan post
Old 24.04.2015., 15:48   #77
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
fulala si ceo fudbal.

moj point je da roditelj pred djetetom ne bi smio zauzeti stav: jebe mi se za zadace, napisi ih u boravku, provjeri ih u boravku, torbu ostavi u skoli, ja imam druge interese.

pogotovo ne pred prvasicem.

uopce se ne radi o tome jel roditelj zna gradivo ili ne zna.
a jel smije imati stav:
u skoli si ionak od 8-16, ajde odradi sve za skolu do tada, pa kad dodjes doma, mozemo na bazen, parkic, kino kokice, iliti stogod te veseli.
smijem li imati stav da je dio odgovornosti djeteta, a dio uciteljice da se ta zadaca napise u boravku i da, em ne mora nositi knjige doma, em moze pustit mozak na pasu u 16:07?

sto bi trebala imati stav, ajme jadno dijete, moras biti u skoli od 08-16 jer ja nemam povjerenja u tebe da mozes biti doma sama od 12-16 dok aj ne dodjem, pa kad dodjemo doma onda cemo uciti i pisati zadacu?
"znam da ti je 8 sati skole previse, al meni je vazno da ja pisem sa tobom zadacu i da te kontroliram, mislim da to nije posao tvoje uciteljice u boravku..."
kaj bi onda dijete trebalo raditi 4 sata u boravku?
cak i ja koja naglasak stavljam na fizicku aktivnost, tesko mogu zamisliti da se 4 sata "strukturirano igraju" i da ih za to Grad placa?
totalno, totalno mi je normalno da dijete odradi zadacu sa uciteljicom u boravku, da mu/joj pomogne ako nesto nije razumjela na nastavi, pa placam ju za to.

ak stavim na stranu znanja iz psihologije, mene su moje uciteljice ucile, da prvo ide zadaca, pa onda igra. Moja generacija je imala zadatak (dva razreda su bili boravak, dva su isli doma) da kada se dodje doma/seli u ucionu za boravak, peru se ruke, ruca se i pise se zadaca.
u kojem trenutku se ovo promijenilo, buduci da se, kolko iscitavam, mora cekati da dodju, super zainteresirani roditelji nakon posla u 16:30/17:30/18:30 i sa djecom pisu zadacu? i da je tuzno sto neki roditelji to ocekuju od uciteljice?
moji roditelji su to ocekivali od mene.
dok sam isla u boravak, u boravku
dok sam isla doma nakon nsatave, doma

usput, vecina nekih aktivnosti (tipa ZKM, sportovi, strani jezici) pocinju od 17 nadalje, da bi ih zaposleni roditelji mogli odvoditi.ako dijte ne napise zadacu u boravku, tj mora ju doma, kada onda ide na aktivnosti? i kada se smisleno druzi sa roditeljima, prijateljima?

@miss daisy, hvala na odvjetnistvu,medjutim vise mi treba prevoditelj
ako se zainteresiranost za djetetovo skolovanje mjeri u kontroliranju gradiva,onda sam ponosno nezainteresirana.
jer je skolovanje puno vise od reproduciranja citanke iz hrvatskog, a stvarno ne vidim potrebu da dijete radi sa uciteljicom, pa sa uciteljicom iz boravka, pa onda jos doma sa mamom i tatom.

dijete koje ima odredjene poteskoce, je sasvim druga prica.
ovdje pricamo o prosjecnoj djeci.
dijete koje upadne u razred sa citacima, ako je necitac, vrlo lako ce savladati citanje uz njih, ao je urednih kognitivnih sposobnsoti, emocionalno i socijalno zreo, i ako obje uciteljice obave svoj posao. Roditelji doma navecer procitaju 15minuta neke slikovnice koju su posudili u knjiznici.
sto ce mu knjige iz skole zapodoma?
zar se matematika mora vjezbati po radnim listicima koje je izdao profil, ne moze se igrati covjece ne ljuti se i usput zbrajati ili doci u pekaru i racunati kolko kostaju dve kiflice i kolko kusura treba blagajnica izvratiti od 20kn?

sat vremena interesa o skoli tjedno je totalno dovoljno, pa ne vrti nam se zivot oko svete skole (naravno, pod uvjetom da roditelj pokazuje interes za djetetovo bivanje i napredak opcenito)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom