Pogledaj jedan post
Old 12.12.2007., 21:16   #10
Najprije sry imao sam vaznog poslica pa nikako nisam uspio "doletit" na forum.

Na pregovorimo koji su se desili u Dejtonu , Milosevic je sam prihvatio da se sva mjesta oko Sarajeva koja su bila pod kontrolom VRS ustupe Federaciji ,jer se bojao da ce Brcko pripasti Federaciji.Samim tim RS bi bio "isjecen" ,sto ne bi odgovaralo Milosu u njegovoj daljnoj politici.Nakon sto Brcko nije pripalo niti jednoj od strana Milos je vidio priliku da moze jos profitirat , pa je trazio dio Zapadne Krajine koji su ARBIH i HV/HVO zauzeli tj.oslobodili krajem rata.
I ONDA ZASTO BI VAM SE ZAHVALJIVALI ZA SARAJEVO MADA VAM HVALA ZA SVE STO STE UCINILI DO KRAJA 92!!!
A sada da ja tebe upitam , posto vidim mi k'o nezahvalni!!!
Zasto se nije spomenulo ucesce 5.korpusa ARBIH na zadnjoj obljetnici Oluje?
Zasto nikada nije upucena nikakva zahvalnica za Kupres i Bugojno?
Da stvar bude jos gora HVO je prijetio da ce topovima napasti konvoj 7.korpus ARBIH zbog toga sto su prolazili kroz gradove koje je kontrolisao HVO prilikom oslobodjenja Sanskog Mosta.


Sto se tice neuspjesnih akcija oslobodjenja mjesta oko Sarajeva!!!
1.korpus ARBIH je jos u januara 1995 krenuo put Treskavice ka deblokadi Sarajeva.Medjutim obzirom da je 1.korpus krajem oktobra 1995 raspolagao sa tek 12 tenkova ,te niti sa jednom haubicom ,tesko je bilo i za ocekivat da deblokiraju Sarajevo od Sarajevko-Romanijskog korpusa VRS ,koji je imao na stotine tenkova i artiljerijskog orudja oko Sarajeva.
musmulja is offline  
Odgovori s citatom