Pogledaj jedan post
Old 05.02.2009., 15:46   #9
Evo još jednog primjera rada CZSS-a. Povezano je s aliteracijama na temu diskriminacije roditelja po spolnoj osnovi kao i o negiranju postojanja iste od učesnika na forumu....

......CZSS sudjeluje u postupku razvoda i jedan centar se dodjeljuje da napravi posredovanje, a drugi da napravi obradu te napravi misljenje s kim ce dijete zivjeti.

Situacija je slijedeca, majka napusta dijete i mene, odlazi iz zajednickog doma i posjecuje dijete kada joj se svidi (dijete 3 godine).
Sve funkcionira, vidjaju se, ona na prevaru uzima dijete na popodnevno druzenje jednog petka, odlazi u pon u CZSS i daje lazni iskaz da dijete zivi s njom. Ona tuzbom pokrece brakorazvod.
U medjuvremenu zadrzava dijete nekoliko tjedana bez susreta djeteta samonom no ipak se na pritisak svih smeksava i vraca dijete.
Saznajem da objavljuje fotografije golog djeteta na internetu, dopusta da raznorazni muskarci komentiraju. Opominjem ju da to makne, ona inzistira da nece i ostavlja. Prijavljujem je policiji i DORH. Ne znam u kojoj je fazi postupak ali mislim da se vode istrazne radnje.

Posto je prijetila da ce otpeljati dijete iz Hr, preko CZSS i na mene vrsila pritisak da joj dam putovnicu, svime ovime sto sam saznao oko objavljivanja fotografija na internetu, savjetovan sam i odlucujem da joj susrete omogucim uz moj nadzor u mom domu.

Ona to prihvaca i dolazi. Jedan takav susret dosla je s namjerom da izazove svadju i da u toj svadji odnese malu. Napala je mene, dijete bacila na pod (slomljena kljucna kost), zadrzana je u prekrsajnom pritvoru preko noci. Podignute su kaznene prijave za nanosenje tto i grubo zanemarivanje djeteta. Nedavno sam saslusan u istraznom postupku pri zupanijskom sudu.

Majke ni od korova skoro mjesec i pol dana, ni poziva ni posjeta, nista i onda stize intervencija kod CZSS za susrete.

CZSS koji vodi odlucivanje oko mjesta s kime ce dijete zivjeti vrsi nevjerovatan pritisak da omogucim susret majke i djeteta. Napominjem da su me pozvali telegramom, ne normalnom dostavom posiljke, ali ja se svejedno odazivam. Pristajem na susret, no uz nadzor centra i u prostorijama centra, zbog svega sto se desilo, strah me za dijete.

Dovodim dijete u prostor centra, maltene me pokusavaju otjerati da pustim dijete pod objasnjenjem "sto mislite da ce joj stogod napraviti". Dijete nakon susreta pocinje mucati. Sat i po vremena dijete je samo s majkom u prostoriji. Da ne spominjem da je dijete nagovorila da kada dodje kuci da baci bozicnu jelku u smece jer "mama ima bolju". Bezobrazluk.

Dijete zadnjih mjesec dana poboljeva (viroze, gripa...) i ne omogucujem daljnje susrete mada nema nista pismeno, ni poziva ni dogovora s nicije strane.

I onda...

Stize mi rjesenje centra s misljenjem kako:

1. nisam se odazvao psiholoskoj obradi (nisam bio ni pozvan nikakvim pozivom)
2. sabotiram susrete majke i djeteta (iako sam nacelno pobornik susreta, kazu, u praksi to ne provodim)
3. donose prijedlog, sterotipan, da je za dijete te dobi bolje da bude uz toplinu majke..

Inace, majka ne porice da je otisla i ostavila dijete meni, postoji medicinska dok koja govori o losim odnosima majke i djeteta (psiholog..), evidentirano je u czss da je nekoliko puta uzela dijete i cak vise tjedana u komadu onemogucavala bilo kakve susrete.

MOJE PITANJE:

1. Pa zar nitko ne primjecuje da se protiv majke vode kazneni postupci koji su svi od reda na stetu djeteta i da bi takvoj majci bilo primjereno da obnasa tu ulogu u punom smislu te rijeci?!
2. Zar "strucni tim" moze predloziti da dijete koje cijeli svoj zivot zivi u jednom okruzenju bude prebaceno na zivot na drugu adresu, bez obzira sto je tamo majka..i da je to dobro za psiholoski razvoj djeteta
3. Zar je moguce da oni konstatiraju da se ja ne odazivam na pozive iako nisu ni jedan poslali. Napominjem, oni kazu da se nisam odazvao ni ispricao nedolazak.A kazu da su mi poslali telegram. Pa boze moj, zar se takve stvari rjesavaju telegramom(kojeg isto tako nisam primio)!?!?

Kako dalje?
zodax is offline  
Odgovori s citatom