Pogledaj jedan post
Old 16.09.2012., 21:47   #14
Quote:
journey kaže: Pogledaj post
Evo ja ću početi. Što se tiče Num. zadataka, meni se čini da je u prosjeku druga polovica zadataka u knjizi je puno lakša od prve polovice.....mnogo zadataka pita za jednostavnije postotke. Jel to još netko primijetio?

Zadatak broj 2 mi je ubojit. Zanimalo bih me koliko ovisite o pisanju na papir tijekom ovih num. zadataka? Meni nekad treba pola ispisane A4 stranice da dođem do riješenja (ok, rukopis mi je velik, ali ima tu i brojeva i jednadžbi!).

Kako se računa potencija na 15.? Nisam još pronašla taj zadatak :O
slažem se da je druga polovica zadataka u mađarevoj knjizi puno lakša od prve polovice! ono pred kraj je za bebe.

pisanje na papir: e, toga neće bit na testu. nego ćemo dobit plastičnu pločicu i pisaljku... ko ćate neki, hahahahhaha
al da treba nekad puno pisat, istina je. bar ako ste lingvist, a ne matematičar po struci :-)

zadatak s računanjem na 15.-u potenciju: e, tu sam se ja sad malo pobrinula za konfuziju, excuse-moi. naime, zadatak je s online arboreusa, a ne iz banethove knjige. nema smisla navodit koji br. zadatka i sl. jer to vam sistem izbaci tek kad odaberete vrstu testa, pa time i količinu zadataka. (kod mene je npr. Bronze package, test br. 47, zadatak 6. )
pa evo ga (moram sve prepisat jer se arboreus očito dobro zaštitio od kopiranja - navest ću samo relevantne podatke ekstrahirane iz tabele):

Using the data in the table, if Poland's population has been growing steadily by 0.1% per year since 1990, how many more people are connected to the water mains in 2005 than in 1990?

Poland:
population in 2005 (thousands): 38198
people connected (%):
1990: 72
2005: 86.1


rješenje je: 5.8 m
barbaraXS is offline  
Odgovori s citatom