Pogledaj jedan post
Old 22.05.2010., 19:26   #4469
Dragi nas Cveticu znas sve je nekako indidvidualno svi smo po malcice drugaciji..
Zna se sta je osnova jednog mrsavljenja ijeta i povecana fizicka aktivnost..
E sada ko sto rece Dorija ide brze uz vezbe..
Ali moras znati jedno ova operacija nije carobni stapic da ti u 5 minta promeni zivot..moraces sama da se potrudis kroz vremenski period da promenis koliko mozes stecene zivotne navike jer kilograme treba da skines i da ih kroz zivot zadrzisi na tom nivou..
Zato je pozeljno baviti se sportom 2-3 puta nedeljno..i kada smrsas..
Znas nekima je dobra linija bogom dana i oni su mrsavi i bez vezbanja ali oni jedu malo jakooo malo ..
Mi cemo jesti sve i veruj mi apetiti prorade a i stare navike se tu i tamo pojavljuju i vuku..
Meni je receno (pisem po ko zna koji put) da ce mi ova operacija pomoci jer necu moci slatko da jedem vise..
Ali cokolade su mi i dalje lepe i torte i keksi..
i svasta nesto ..
Muka mi je samo od suvog voca koje sam probala kroz musli sa vocem..
Znaci moracu da se sama izborim sa tom navikom da jedem celu cokoladu..
Ja sam bolesnik u glavi ako nesto volim ako ej ispred mene ja cu mic po mic malo po malo gric po gric i pojesti to DANAS!
Zato sada ne kupujem slatko nista sem zamena za slatko..Ako moj muz jede nesto on to ako ne pojede mora podici visoko na orman inace nazalost necu odoleti!
Ne odbijem parce torte negde u gostima i bas mi je njam njam
I znas onaj ko ne vezba neverujem da moze smrsati do idealne tezine(jedino ako jede jako malo premalo)...
Neke statistike govore da samo 5 procenata osoba smrsa do idealnog ostali ostaju na 10 15 20 kila viska i da se kilaza jos malo poveca u narednim godinama..
Zato vezbanje treba ozbiljno da se shvati da ne postanemo deo statistike
Htela sam da ti iskopiram ovaj Becki sajt nase klinike za pretile oko gastric by pass operacije kopiracu preko googlovog prevoda na Hrvatski malo je mozda losije prevedeno ali tu imas crno na belo ono sto sam rekla da se moze ponovo ugojiti ako se ne pazi i da se preporucuje vezbanje,..i pisu sve moguce komplikacije is ta moze biti dacu i originalan sajt na nemackom pa ko zna neka cita ima tu svasta jos nesto..
madonna_bella is offline