Pogledaj jedan post
Old 29.06.2006., 21:29   #4
Quote:
Endimion17 kaže:
čovjek ne može stvoriti materiju.

čovjek može pretvoriti tvar u energiju i obrnuto koristeći strojeve, ali materiju ne može stvoriti.

zašto? zato jer je materija sve što postoji (tvar, energija, polje). to ti je kao da ideš fotografirati sliku svoje kuće, a u podrumu si.

jedina mogućnost je iz nematerijalnog stvarati materijalno, ali to je nemoguće, jer smo u nemogućnosti spoznati išta onkraj materijalnog.
Ja sam vrlo precizno rekao da čovjek posredovanjem svoje inteligencije stvara atome materije Ponavljam: ATOME MATERIJE ! Ja nigdje nikaDA nism napisao niti mislio na Materiju, t.j. na relaciju materija - energija.
Dakle, žao mi je da ti kao i mnogi drugi ne vidIte da čovjk stvara atome materije koji ne postoje na Zemlji niti u bližem svemiru. Riječ je svakako o transuranskim elementima. No čovjeka stvar i sve deruge atome od vodika do urana, a stvara već i antiatome. ( CERN )
Uistinu je čudno da ti to ne vidiš, da to ne znaš i ne pridaješ tome značenje, a termim MAN MADE ATOMS je već dugo u opticaju kod kreatora fizičara naročito u DUBNI.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom