Pogledaj jedan post
Old 29.01.2008., 19:56   #359
Quote:
Prolaznik_ kaže: Pogledaj post
Pa necu ici puno u detalje, samo par primjera:

Pogledaj opcinu Tuzlu. U njoj ispade da najmanje ima Bosnjaka, a samo malo zelene boje ima u gradu, kao ostalo je sve mjesavina. No, opcina okolo, sve hrvatsko i srpsko. Ja sam rodjen kao Tuzlak i znam da je to najsmjesnije sto sam vidio na toj karti.

Druga stvar, opcina Kalesija - mala sela koja su u toj opcini, a koja su srpska, prikazano je da imaju zemljista pola opcine.

Dalje, jos zanimljivija stvar jeste vize Kalesije, Tuzle, istocno od Srebrenika, juzno od Brckog i sjeverozapadno od Zvornika - planina Majevica - to je PLANINA, SUMA, sve sama SUMA, vukovi, medvjedi, divlje svinje i lisice i to je SVE ama bas SVE obojeno u crvenu boju. Od kad su to planine srpske ?

Dalje, opcina Zivinice - tu je bilo samo malo Srba 3-4 % i to prema Klad., no tu je prikazano da Srbi drze "ogromnu" povrsinu te opcine tj., ta naselja, a ako pogledamo koliko ih ima i poznavajuci taj kraj, mogu samo reci, smijesno da ne moze biti smijesnije.

Sljedeca stvar jeste grad Sarajevo - majka mu stara, u gradu je mjesavina, a okolo sve - pa cak i opcine grada , sve je obojeno srpskom bojom, sto je opet cirkuzijada prve klase.

Pa onda opcina Cazin - jedno jedino srpsko naselje koje tu postoji u opcini prikazano je da drzi 15/20 % teritorije te opcine.

Sljedeci je Zvornik - aman Srbi su drzali nesto malo u sredini opcine UZ Drinu i tu je opet bila mjesavina Bosnjaka i Srba, no, na karti je prikazano da vecinu zemlje i opcine drze Srbi ukljucujuci i planinu Majevicu. Jos sjevero-zapadno gdje su smjestena bosnjacka naselja koja u ratu nikad nisu mogla da padnu, Sapna - i gore iznad u jugu opcine Ugljevik Teocak - isprekidano je i sve gotovo prikazano kao srpska - crvena boja. Wow.

Dalje, grad Bijeljina je bio vecinski bosnjacki grad i to ne sa 50 % bosnjacko stanovnistva vec izmedju 78 i 82 %, no, na karti je prikazano kao mjesavina.

Jednom rijecju, ovu kartu su krojili Karadzic i Boban.

A da ne pricam nista vise o Srebrenici, Lukavcu i drugim opcinama, jer mi je mrsko. Eto par primjera koji vidljivo govore da sa ovom kartom se moze obrisati samo zadnjica. Izvinjajem se, ali je tako.
Na karti je prikazano na kojem su području većina bili Hrvati, Srbi i Muslimani. Na području oko Tuzle koje je označeno plavim su hrvatska sela. Nigdje na karti nije označeno tko je većina u samom gradu Tuzli, pa tako i u ostalim gradovima, jer su svi gradovi i sjedišta općina označeni crnim točkama. Svaklom iole upućenom jasno je da su u Tuzli većina '91. bili Muslimani i to se uopće ne osporava ovom kartom. Etnički izmiješano područje kod Bjeljine također se, prema tome, odnosi na područje oko samog gradskog naselja, a ne na grad Bjeljinu. Što se tiče Cazina i Zvornika, tu nisam baš upućen, ali pretpostavljam da su to zemljišna područja oko tih srpskih sela kojima su vlasnici bili Srbi. Vjerojatno tebe bode u oči mala količina zelene boje, ali šta ćeš pajdo, tako je to kad ste najviše koncentrirani u gradovima, a oni zauzimaju najmanje površine pa nema puno zelenila.
Pessimus dux is offline