Pogledaj jedan post
Old 12.01.2011., 22:17   #83
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
dajem ti za pravo kad je riječ o strancima, no uvoz osobnih vozila i svega drugoga regulira Konvencija o privremenom uvou, Carinski zakon itd.

postoji niz situacija koje vezano sa stranim tablicama koje ljudi krivo tumače, tada nastaju problemi, znam da malo malo pa zapljene vozila, imaš na službenim stranicama carine pod vijesti članak od jučer ili neki dan kad su digli novi Volvo, Mercedes c klasu i neki stari Rover, nedugo su pokupili par komada sa USA tablicama, a tipu su u nedelju ili ponedeljak drugi puta u dvije godine zapljenili isto vozilo
ne poznam ja zakon dovoljno za detalje.
znam da se stranac MOŽE voziti sa stranim tablicama u HR max 6 mjeseci.
nakon toga je ilegalac, a bolje da neznaš kaj se događa njima ako ih pokupe.

ovdje je riječ o PRIVREMENOM uvozu, jer se smatra da je auto vlasništvo stranca, na njega se ne plaćaju davanja, auto neće ostati ovdje trajno i da bi bio legalan (u slučaju sudara) on MORA imati HR tablicu (zelenu doduše, ali izdanu u HR).
Quote:
Panklex kaže: Pogledaj post
Vjerujem da vec ima negdje na forumu,ali tko ce naci,a i ova tema je prikladna,

Dakle,da se sve rezimira,sa trenutnim stanjem,hocu uvesti auto iz Njemace kod nas,recimo nek je automobil Audi A3 2004 godina,cijena na racunu 7000 Eura. Koliko on mene kosta tu,okvirno,ima kakav kalkulator,ili vi bar kazete,da ima u temi negdje postupak,nebi bilo lose. Zahvaljujem
http://www.sucic.info/katv/katv_izracun.php
I wonder is offline