Pogledaj jedan post
Old 01.05.2011., 15:22   #223
Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
1. Tata je kupio dioice 2007.g. za 38000 kn što ako sam dobro shvatila iznosi 63 dionice + 6 kao bonus što ih nije odmah prodao. Znači tata ima sa današnjim danom 69 dionica? Jesam li dobro shvatila?
Dionica HT na IPO-u se prodavala po 265 HRK, sto znaci da je za 38,000 HRK mogao kupiti 143 dionice. Medutim s obzirom na broj interesenata mislim da je svaka fizicka osoba mogla kupiti 63 dionice sto znaci +10% = dodatnih 6 dionica, odnosno 69 dionica. Dionice na IPO-u su placane po 265 kuna sto znaci da je otac za 63 dionice platio oko 16,700 HRK. Da je kupio dionice za 38,000 HRK morao je imati jos dvije fizicke osobe na koje ih je kupovao.

Quote:
2. Vidim u vašim dosadašnjim raspravama da vama dividende sjedaju na žiro-račune, na papiru koji tata ima od SKDD (ako sam dobro napisala) naveden je njegov tekući račun da na njega sjeda dividenda. Kako je to moguće s obzirom na ovo što vi pišete?
Dividenda sjeda na tekuci racun koji je naveo vlasnik dionica. Ako ga zelis kao novi vlasnik promjeniti onda se obrati SDA-u. Ziro racun je za pravne osobe (tvrtke), a tekuci racun imaju fizicke osobe (pojedinci).

Quote:
3. Kad budem dionice prebacivala na sebe da li i ja mogu staviti svoj tekući ili moram dostaviti baš žiroračun?
Ziro racun je za pravne osobe (tvrtke), a tekuci racun imaju fizicke osobe (pojedinci). Ti imas tekuci racun kao sto je imao tvoj tata.
Banque is offline  
Odgovori s citatom