Pogledaj jedan post
Old 11.09.2012., 00:32   #44
Smile

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Izjava je definitivno loše sročena, i trebalo bi krenuti u drugom smjeru - a to je, po mom mišljenju, model s tri stupa, sličan onome kojeg imamo kod mirovinskog osiguranja:

1. stup - osnovna zdravstvena zaštita koju imaju svi koji se nalaze na teritoriju RH, po bilo kojoj osnovi, dakle i neosigurane osobe i stranci, i ilegalni imigranti - uključuje hitnu zdravstvenu zaštitu
2. stup - standardna zdravstvena zaštita na koju imaju pravo svi po bilo kojoj osnovi osigurani u RH
3. stup - nadstandard koji uključuje preglede po najavi, korištenje apartmana, udobnijih čekaonica i slično - za sve koji to dodatno plate

Ne slažem se! Zašto samo tri stupa? Zašto ne 1.000 stupova! I svaki drukčiji i prilagođen specifičnom slučaju. ma što tisuuću, stupova treba biti koliko i osiguranika, jer svaki je pojedinac slučaj za sebe. Zašto bih ja kroz neki od stupova solidarno financirao nekoga? Ne pada mi na pamet.

Neka cvjeta tisuće cvjetova! :hura:

I neka svaki osiguranik mora angažirati barem jednoga osobnog pravnog savjetnika specijlaizrianog za zdravstvena osiguranja koji će ga uputiti što je optimalno baš za njega! :hura:


Quote:
Vojky
I naravno - ukinuti monopol HZZO-a, tj. ostaviti ga samo za prvi stup. Drugi bi imao model obveznih fondova (kao što imamo mirovinske), a treći bi mogli davati i obvezni fondovi kao dodatnu uslugu ili posebna osiguranja.
Ovdje se slažem da treba kompletno ukinuti HZZO. Opće je poznato da će time porasti cijena liječničkih usluga barem 5 puta a opasti razina zaštite. Što je u skladu sa kapitalizmom. Doista ne vidim zašto bismo svi mi bogati trebali plaćati tuđe troškove i neodgovornost.


Quote:
Vojky
Iz cijelog sustava izuzeti zaštitu osoba do 18 godina, koji bi morali imati najvišu moguću razinu zaštite u svakom slučaju.
Zašto? Koga briga ako netko ima neodgovornog roditelja. Zašto bih ja plaćao troškove neke budale koja je napumpala 10-tero djece pa sada nema para niti da im kupi prezervative da ne rade iste greške, kamoli da ih preventivno pregleda na HPV?

I da, obavezno ukinuti pravničku i liječničku komoru i sindikate!

Takvi par excelance socijalistički organi su teška sramota za kapitalizam, koji su istom nanijeli nevjerojatnu štetu.

Pobogu, soldiarnost struke!? Pa tko je to vidio u kapitalizmu?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom