Pogledaj jedan post
Old 28.06.2017., 20:32   #28
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Potrudio bih se onemogućiti politički utjecaj, pa i kazniti one koji su dali najveći doprinos početku rata... naravno, potrudio bih se proučiti uzroke sukoba.
U idućoj fazi bih prenio odgovornost na lokalce, i to na što nižu razinu... inzistirao bih na stvaranju nekih zajedničkih tijela bivših zaraćenih strana.




Naravno da politička elita neće raditi protiv svojih interesa.

Ti vjerojatno govoriš o tzv. "zviždačima" i građanskoj hrabrosti. Pa, sve si rekao što se tiče razloga da "držimo jezik za zubima"... koje neki ipak neće uvažiti, i ja im se iskreno divim.
Kao odgovor, možda treba "vježbati hrabrost" u svakodnevnim situacijama, čak ne bih rekao hrabrost već budnost, svijest o tome da je važno i dignuti glas, usprotiviti se i informirati... npr. kada se radi o tretmanu u javnim službama, korištenju javnih usluga.
Što više "gnjavimo" na toj razini, bahato ponašanje moćnika će imati manje šanse za razvoj u opasnije oblike... tamo gdje već trebamo "zviždače".
Pitao sam koga tu treba osuđivati, onoga tko koristi priliku ili onoga tko omogućuje priliku. Odgovorio si da treba osuđivati onoga tko raspolaže informacijama. Ukazao sam na one koji raspolažu sa pravim informacijama a to je uski krug ljudi koji su permanentno u vladajućoj strukturi vlasti. Neovisno o tome koja stranka vlada. Ljudi koji poznaju pozadinu odluka koje su nam predstavljene putem medija.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom