Pogledaj jedan post
Old 22.01.2007., 18:47   #38
Quote:
illumination kaže: Pogledaj post
Sada ce me neki razapeti, ali ja sam za to da se ukine pravo glasa Hrvatima koji ne žive u domovini. Zašto?

Zato što ti ljudi nemaju veze s Hrvatskom, a to znam iz vlastitog iskustva, nemaju pojma o radu stranaka, o situaciji u državi već samo automatizirano glasaju za HDZ. (Mislav Bago : "Evo očekuju se glasovi dijaspore koja je tradicionalno naklonjena HDZu" ) Mislim da svima nama nije u interesu da netko tko je "pobjegao" iz Hrvatske, tko ne prati razvoj događanja u Hrvatskoj (budimo realni, oni imaju svoje brige sa svojom državom i još da misle o domovini i boljitku iste??? malo sutra...) ima istu vrijednost glasa kao ja i ti koji ovdje živimo i na koje izbor vlasti direktno utječe za razliku od dijaspore.

Ovo boldano ti vrijedi za dijasporu dok za nas Bh Hrvate( a na nas je i najveći lov na vještice) nikao nije točno. nama RH itekako radi o glavi. niti jedna akcija MZ prema nama nije pošla bez podrške iz RH. Možda je najbolji primjer za to Izbori 2000-e kad je RH podržala kršenje Daytonskog sporazuma te onakav izborni zakon.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Odgovori s citatom