Pogledaj jedan post
Old 09.02.2010., 12:36   #21
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Vžd županija ima cca 100.000 stanovnika, dakle 10% jednog Beča. Mislim da bi svima trebalo biti u interesu imati jedno takvo čisto i ekološko postrojenje, za razliku od hrpa smeća na svakom koraku, zar ne?
Sam smještaj takve spalionice ne bi trebao biti problem. Bečka je maltene u centru grada.
Evo, bez imalo razmišljanja pristao bih da bude u mom kvartu - sigurno je čišća i zdravije od jedne ljevaonice koja je na cca 300 m od moje kuće...
Beč ima miljun stanovnika na kompaktnom prostoru, a u Vž spalionicu otpad bi trebalo dovoziti čak iz Ludbrega, Lepoglave ili Brezničkog Huma. Dakle, lokacija u tvojem kvartu brzo bi ti se obila u glavu, i požalio bi zbog toga!

Osim toga, ekološki aktivisti smatraju da spalionice predstavljaju još veći problem za okoliš od samog otpada, jer i nakon spaljivanja ostaje brdo štetnih tvari u filterima ili pepelu, pa opet i to treba nekako "sanirati".

Koliko znam, klasične spalionice u međuvremenu su već postale tehnološki zastarjele, sad se koristi plazma tehnologija, a to je još daleko skuplje rješenje., posebno za male sredine kao što je naša. Da ne bi ispalo kako ja nešto izmišljam, pročitaj što kažu zeleni na temu spalionica:

http://www.zelena-lista.hr/index.php...d=72&Itemid=13
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom