Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 14:01   #118
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja nikada nekoga ne proglašavam jadnim. To si ti zaključio, neovisno o ovome što pišem. Ali vjerovati i oslanjati se na iluzije nije dostojno čovjeka. Ja vjerujem u čovjeka i zato i pišem što pišem. Religije ne vjeruju u čovjeka.
Nisam mislio reć da ti nekog proglašavaš jadnim, nego da nečiju vjeru smatraš samo kao posljedicu ovakvog svijeta kakava je, a on je ipak jadan, jer ljudski potencijal je puno veći od ovih 70 godina života koliko ljudi žive.

A ja i priznam, da je vjera u ovakvom, za mene ipak jadnom svijetu dobro došla, taman da je i lažna, jer je i stanje na operaciji pod drogom isto lažno, ali kako drugačije izdržat operaciju


Quote:
Isto tako ne negiram duhovnu dimenziju. Tko zna koje su granice ljudskoga duha/svijesti? Znanost uvijek otkriva nešto novo i nikad se neće zaustaviti i reći - znamo sve.
Ne negiram da možda i znanost otkirije neke stvari vezane uz duhovnost, ali duhovnost je nekako uvjek u domeni subjekta i svjesti tako da ono živi bili pa vidjeli

Quote:
Slobodno živi onda u svojim fantazijama o svijetu, ali varaš se ako misliš da je to ugodno i sigurno i trajno.
Ako postoji glad, valjda postoji i hrana.

Ali nije mi jasno kako ti znaš da vječnost ugodna i sigurna ne postoji? Ja ju smatram najstabilnijim stanjem, pardon, vjerujem.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom