Tema: planB
Pogledaj jedan post
Old 15.09.2009., 14:06   #704
Quote:
Gaad kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme vam to mislim napisati no tek sam sada našao ispiraciju.

Nekako mi ne ide zajedno vaš koncept alternativnog magazina i količina promo članaka u Planu B. Pa u prošlom broju imali ste ih više od 10 što je suludo. S time da prema zakonu promo članak treba biti jasno označen i jednostavno razlikovan od pravog članka. To podrazumijeva i korištenje drukčijeg fonta slova i grafičkih elemenata nego u ostatku magazina. Vi "maskirate" promo članke i time kršite zakon što nije ništa novo za naše medije (HTV??)...i to što napišete PROMO članak u kutu nije dovoljno.

Dok je Plan B krenuo jako mi se svidio i imao sam što čitati sat-dva...sada ga prođem za 15 min jer je na svakoj drugoj strani PROMO članak.

Šteta...a puno ste obećavali.
u promo txtove idu i sva medijska pokroviteljstva koja imamo, filmskih festivala, glazbenih i slicnih dogadjanja, tu su stvari kojima dajemo na neki nacin podrsku a nisu klasican novinarski tekst...

kada govorimo o ljetnom broju - upravo smo zbog promo tekstova povecali ljetni dvobroj za 16 stranica kako bi sadrzajno Plana B ostao netaknut.

sto se pak nacina oznacavanja promo tekstova tice - taj je nacin star kao i mediji. U ama bas svim novinama se rade ti, takozvani, advertoriali i testemoniali, koji su na isti nacin oznaceni kao i nasi pa nije posteno zakljucivati da mi ista maskiramo jer nam to nikada nije bila namjera.

a kad sam vec tu, novi broj
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom