Pogledaj jedan post
Old 19.09.2013., 12:05   #233
Quote:
lorena_5 kaže: Pogledaj post
haha, bas za dlaku..stan je 64,03m2 ali da je stan veci od 65, jel se placa porez na to sto prleazi 65 ili opet na sve? ako si oslobodjen je li..to me sad zanima jer sam znatizeljna po prirodi
Mislim da se samo na "višak" kvadrata obračunava porez, s time da je drugačiji obračun za novogradnju i za starogradnju.

Quote:
lorena_5 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovorima, pomaze stvarno.. jos sam nesto procitala da treba predignit potvrdu da ne posjedujem vec neku nekretninu koju treba prilozit poreznoj za oslobadjanje od poreza?gdje to tocno uzimam? na katastru?
Hm, ja nisam to priložila, barem ne kao samostalni dokument. Ali moguće da je na obrascu za prijavu poreza bila neka kućica di trebaš izjaviti da ne posjeduješ ništa otprije. Evo našla sam svoju check-listu što sam sve nosila na poreznu:
- obrazac: Prijava poreza na promet nekretnina (mogao se i s neta skinuti)
- ovjerena kopija ugovora i tabularne izjave
- kopija osobne (stare, jer mi nova još nije bila gotova)
- potvrda o novom prebivalištu, tj. adresi (s MUP-a)
- izvod iz matične knjige rođenih (ne stariji od 6 mjeseci)
- vlasnički list starog prebivališta (skinut s e-gruntovnice)
S obzirom da ste ti i muž, pretpostavljam da će trebati kopija vjenčanog lista i neki od navedenih dokumenata za oboje, ali bolje da to potvrdi netko u braku

To je bilo to, niš me drugo nisu tražili. Žena je to odmah u komp sve upisivala predamnom i imala još par manjih potpitanja. Nakon cca 4 mjeseca mi je došlo rješenje o oslobođenju.

Sretno
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom