Pogledaj jedan post
Old 06.06.2017., 10:39   #2567
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Pronašao sam si na kraju jeftinog krojača koji radi od nule i po slici odijelo kakvo želim (tako mi barem reče). Cijena za rad je ispod 1000 kn. Neću ga još imenovati/reklamirati jer naravno moram vidjeti što će napraviti.
Sad sam u potrazi za materijalom. Ono što sam do sada obišao (nekakve ajmo reći standardne trgovine s materijalima) mi i nije nešto ekstra skupo kako mi se čini. Evo recimo 100% vuna ili 80% vuna, a 20% viskoza i poliester se za metar cijene kreću oko 120 kn. Drugim riječima kompletan materijal je između 400 i 500 kn.

Ali ne bih stvarno više o Klariću, tko voli nek izvoli.
Evo da ne ostanem dužan. Na kraju moram pohvaliti krojača jer je odijelo ispalo odlično. Naime, ja sam imao neke svoje fiks ideje o kroju (slim fit) na što mi je on ukazao da to iz tog i tog razloga neće biti dobro i praktično pa sam ga na kraju i poslušao i super sam bio zadovoljan s krajnjim rezultatom.
Ono u čemu ga nisam poslušao je što sam obukao košulju s manžetama jer mi je rekao da ju na taj kroj koji smo napravili ne oblačim jer će mi se rukavi od sakoa stalno povlačiti previše prema gore. Tu ga nisam poslušao pa sam do večere (tj. preoblačenja u drugu košulju) imao konstantne borbe s rukavima.

Njegov rad me koštao 850 kn, a materijal nekih 1250 kn. S tim da se radilo o vuni 180s, dakle jednom od najboljih mogućih materijala. Što sam iskusio i osobno; iako je dan bio dosta vruć, znojenje je bilo apsolutno zanemarivo. Jedino naravno što materijal nije otporan na gužvanje pa se mora oprezno sa sakoom (hlaće još kako-tako).

Uglavnom, za sve skupa 2100 kn dobio sam odijelo šiveno od nule po mjeri s jednim od najboljih materijala koje se može kupiti. Tako da ne bih nikome volio pametovati, ali za iste ili slične novce kupovati viskozu i poliestere te konfekcijske brojeve, ne bih ni lud nikad više. Ali, tko voli nek izvoli.

Ako nekome treba broj od krojača (Osijek), može mi se javiti na pm.

Osobno razmišljam da si dam napraviti još koje odijelo jer priznajem da sam do prije pol godine živio u zabludi, odnosno nisam znao što znači imati odijelo koje ti stoji kao saliveno ili što uopće znači da odijelo stoji kao saliveno.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2gRmsGC7QA
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom