Pogledaj jedan post
Old 08.08.2017., 14:29   #88
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
s ovim se u potpunosti slažem
iako moram priznati da još nisam upoznala takvu ženu koja NIKAD nije ni poželila ni pokušala ostvariti dublji odnos sa drugom osobom

prihvaćanje partnerovih mana ne bi trebao biti kompromis. kompromis je polovično rješenje, donešeno radi mira u kući. ako prihvaćanje mana gledaš kao kompromis, onda s tom osobom nisi zbog ljubavi nego iz nekih drugih razloga
sitni kompromisi su dio svakodnevnog života (ti uzmi klince danas kako bi ja mogla na trening, a ja ću u subotu kako bi ti mogao ne tekmu), al kompromisi u bitnim stvarima koji čine odnos nikako ne.
Ja nažalost jesam, više od samo jedne. Srušile su moj idealizam u trenu.

Rekoh jednako tako da je kompromis ono o čemu ne razmišljaš nego se događa. Pa tako i prihvaćanje partnerovih mana. Prihvaćanje mana je svjesna odluka a iza kulisa svjesnosti dolazi do praktične primjene u odnosu. Primjer- ako je on pretjerano tvrdoglav, popuštanje njegovoj tvrdoglavosti je kompromis jer će "sutra" on popustiti mojoj. Između ostalog, zato se i ustupi kompromis, kao nesvjesna (ponekad za neke i svjesna ali to već odlazi u proračunatost) provjera spremnosti druge strane.

Ono što želim reći je da će se njegova mana prije ili kasnije dotaknuti mojih. Tada nastupa kompromis da bismo ostvarili sklad. Dobro "uigran" par o tome ne razmišlja-samo djeluje.

Ovi sitni kompromisi koje spominješ bih nazvala zajedničkom organizacijom. Odmah da se ogradim- vjera (nisam vjernica), želja za imanjem/nemanjem djece, odnos s obitelji koja postoji izvan odnosa- tu nema kompromisa.
Pitala bih te koje su to bitne stvari koje čine odnos međutim mislim da smo dobrano off-topic



Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Potpis na ovo. Doživio to sa svojom bivšom ženom. Nakon zabave došlo joj vrijeme udaje i uopće joj nije bilo tko sam i šta sam nego samo da dobro zarađujem i da me može lako nagovorit na brak i djecu. Bio mlad i neiskusan i popušio.
Ali si zato sada mudriji (i nadam se jednako spreman na otvorenost jer iduća možda neće biti takva, nijansi među ljudima postoji mnogo)
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom