Tema: Kreatinin
Pogledaj jedan post
Old 17.04.2007., 15:45   #4
Kreatinin - visoke vrijednosti

Prije nekih mjesec dana sam završila na hitnoj, KBC Rebro, zbog nepodnošljive mučnine i slabosti. Nakon krvnih pretraga, RTG abdomena, UZV unutarnjih organa i gastroskopije, dijagnosticiran mi je kronični gastritis, refluksni ezofagitis, hiatus hernija i sitni žučni kamenci. Istovremeno su mi bile povišene vrijednosti jetrenih enzima, pa su zaključili da mi je vjerojatno prošlo nešto žučnih kamenčića/pijeska.

Ono što ih je šokiralo i zabrinulo bile su enormno visoke vrijednosti kreatinina u krvi.. preko 6 tisuća, a treba biti manje od 100 mikromola na litru. Odmah na strogu dijetu uz ogromnu količinu tekućine, drugi dan ponovljeni nalazi... kreatinin se spustio ispod 4 tisuće. Nakon 5 dana ispijanja čajeva i vode, kreatinin pao na nekih 70-tak.. čitaj - normalu, a tako i jetreni enzimi.

Ekipa na Rebru nikad nije vidjela tako visoke vrijednosti kreatinina i bojali su se da se radi o autoimunoj bolesti. No, kako se spustio na normalu već nakon par dana, zaključak je bio da se vjerojatno radi o zamoru mišića nakon treninga u teretani? Naime, tri dana prije no što sam završila na hitnoj, navratila sam (nakon par mjeseci nevježbanja) u teretanu. Imam 35g, 50kg, u dobroj sam fizičkoj kondi jer se stalno krećem, zadnjih petnaestak godina redovito sam, i intenzivno, vježbala aerobik. Jest da sam u posljednje vrijeme crknuta, pod stresom i ino.

Pa, sad ja pitam - što se to meni dogodilo s kreatininom?
Beboje is offline  
Odgovori s citatom