Pogledaj jedan post
Old 22.01.2003., 22:50   #50
Re: Dream...

[QUOTE]krshcanin kaže:
[B]Svi ti ratovi i proganjanja dio su ljudske pohlepe i želje za vlašću što je nespojivo s istinskim kršćanstvom. Problem je u tome što su se mnogi lažno predstavljali da su nekakvi kšćani i onda su počinili mnoga nedjela, ja sam samo to želio reći. Ni Hitler ni ti ekstremni dijelovi srpskog naroda nemaju veze s Kristovim učenjem a ni mnogi drugi. U Bosni i je bio problem što je vjerski fundamentalizam sa svh strana probudio najniže strasti kod neobraćeni ljudi kojima je duhovnost nešto potpuno strano. Znam sve to vrlo dobro jer sam tamo živio i odrastao i nemoj mi pričati o tome. Ti valjda misliš na rimokatoličke crkve a ja ti nisam rimokatolik i ne zanimaju me njihove crkve ako ni pravoslavne. Mene zanimaju živi ljudi.
__________________________________________________

Tvoja argumentacija je i vise nego konzistentna.
Nazalost, za tvoga sudiskutanta mogu iskljucivo ustvrditi, da mlati praznu slamu i lupeta potpuno tendenciozno.
Pise, da Osmanlije nisu tlacili i ubijali.
To je jedna otvorena i gnusobna laz.
Danak u krvi. nabijanje a kolac, po principu "kadija te tuzi kadija te sudi, vise su nego dokaz represalija koje su Turci vrsili nad Krscanima na Balkanu.

A da nisu iz oportuniteta niti mogli niti htjeli pobiti ili prevesti na Islam sve Krscane, vrlo je razumljivo. Naime, i "danak u krvi" kao i porez, kojega je tzv. "raja" kao desetinu i plus porez na glavu morala davati, osiguravalo je opstanak carevine i stvaralo potentnost za
daljnja osvajanja.

Oprostite, da sam se umjesao, ali htio sam samo naglasiti, da u NZ-u nigdje nije opravdana nikakva vrsta rata, kao u Qu'ranu, gdje je Dzhad postuliran, kao sirenje Dar al Islama.
OK?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom