Pogledaj jedan post
Old 15.02.2008., 16:33   #19
Thumbs up

Quote:
jasna sipka kaže: Pogledaj post
hi svima

meni je dg RA postavljena u januaru 2006 i tada sam dobila terapiju methotrexat 10 mg nedeljno i neki kortizon (sad ne mogu da se setim naziva). do tada sam se namucila tegobe su pocele u oktrobru 2005 i vec u novembru nisam mogla da radim tj vec nisam mogla da izdrzim da sedim pola sata. u aprilu sam pocela da radim a bilo mi je primetno, bitno bolje kako sam pocela da pijem lekove i to od kortizona jer koliko znam za methotreksat treba da prodje 6 nedelja da bi se videlo njegovo delovanje.

kortizon sam pila do oktobra 2006 a methotrexat do septembra prosle godine i nikakavih nezeljenih dejstva nije bilo a koliko sam citala ona se javljaju retko i pri duzem uzimanju vecih doza (a koliko se secam max prepisana doza za methotrxat je 70-80 mg nedeljno da li za lecenje psorijaze ...)

sada sam dobro cesto ujutru umorna, slomljena
naucila sam da se razmrdam pre nego sto ustanem (i ja sedim 8 sati za kopmp na poslu) da se istegnem s vremena na vreme a na jogu idem tri puta nedeljno obavezno i mislim da mi to dosta pomaze

nemojte se plasiti sve ima svoj kraj pa i ako se ne zove izlecenje zove se remisia

Pozdrav jasna.
Ne znam što to ima u poslu za komp., ali mi tu sve 4 koje jesmo radimo za komp. Meni se najviše ukoče koljena kad dugo sjedim. Mene isto kad nema bolova, muči jako umor, ujutro ne mogu koji put da se dignem iz kreveta. Što se tiče MTX, ja ga pijem 8 mj., i dr. ne pomišlja da mi ga ukine. Nakon koliko su ga tebi ukinuli i koje nalaze ti je dr. gledala pa ti je na osnovu toga ukinula terapiju? Pitam te to zato da znam koliko ga još moram piti? Inače ni ja nemam za sada nikakve nuspojave!
Pozdrav i čuvajte se!
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom