Pogledaj jedan post
Old 14.02.2003., 14:29   #15
Da se mene pita (a ne pita se ), ja bih u sto vecoj mjeri spojila ekologiju, turizam, kulturu i tradiciju.

Npr. zabranila bih da se od sad nadalje izgradi i jedan jedini veliki hotel. Hotele koji postoje bih dala temeljito renovirati. Napravila bih strogu kontrolu gradje u privatnom sektoru, da ne bi bilo 'obiteljskih kuca' na pet katova i izbetoniranih plaza.

Definitivno bih ukinula ugovor za prijevoz nafte tankerima.

Maksimalno bih iskoristila kulturu i tradiciju koju imamo. Npr. napravila bih takvu reklamu nasim crkvama, muzejima, kulturnim spomeincima (npr. Areni, Dioklecijalnovoj palaci, itd ~ nema smisla nabrajati, ima ih previse), prirodnim ljepotama (nacionalnim parkovima i parkovima prirode) da bi se turisti potrudili odvojiti jedan do dva dana od ljetovanja da malo vide sto ima u njihovoj okolici.

Konobarima, receptionarima i drugim zaposlenicima u turizmu platila bih intenzivne tecajeve jezika. Mislim da bi svaki od njih trebao savladati minimum komunikacije na dva strana jezika (ne mislim da moraju moci citati Goethea, nego samo pristojno primiti narudzbu). Takodjer bih ih poslala malo na Kanare, u Grcku, Austriju i druge turisticke destinacije (svejedno ljetne ili zimske) da vide sta je to usluga i sta je to ljubaznost.

Mislim da je jedna od velikih boljki naseg turizma to sto bi svi htjeli zaradit, ali tesko im je pomaknut dupe, nasmijesit se turistu, biti ljubazan i uciniti sve da se gost dobro osjeca.
Princeza is offline