Pogledaj jedan post
Old 19.03.2006., 14:22   #12
Quote:
Arslan kaže:
Eh da, jos nesto. Nakon operacije koljeno ti se nikad vise nece osjecati kao prije. Nikad! Ponekad ce te zaboliti, ponekad ce se ciniti nesigurno, problemi nece biti kao kod povrede koja je uzrokovala operaciju, ali operirano koljeno ce zauvijek biti suboptimalno
Jep, to mogu potvrditi iz vlastitog iskustva.

Ali.. nije sve tako crno... ipak koljeno nakon operacije koljeno bude puno bolje nego prije same operacije. S vremenom se naviknes kako i sta pase tvom koljenu i mozes ga obicno koristit barem 90% kao i prije... sto je iz moje perspektive sasvim dobro (buduci da meni ne zele operirat prednji krizni pa ga mogu koristit mozda 50-60% kao prije).

Nakon artroskopije oporavak je relativno brz... ali kao i kod svake operacije koljena, treba biti oprezan i ne prenaglo pocet jako opterecivat koljeno... no s vremenom, sve ce doc na svoje.

Buduci da je meni jos uvijek u biti ozljedjeno, ne mogu ti reci koliko ce trebat da budes opet sigurna na tom koljenu, ali meni se nakon artroskopske operacije meniskusa (parcijalna meniskotomija... ili tako nekako) koljeno dobrih 2 mjeseca osjecalo poprilicno nestabilno (nesumljivo uzrok puknuca prednjeg ukrizenog ligamenta), no sto sam vise vjezbao noge u teretani to je bilo bolje... i mogu rec da me danas to koljeno jako malo smeta cak i sa tim puknutim ligamentom... samo, cinjenica je da jednom ozljedjeno koljeno - uvijek ozljedjeno koljeno. Nogu uvijek treba odrzavat u formi i onda je sve 5 (ili barem 4.5 ). No nekad je nas nacin zivota veci problem od same operacije....
Too_good is offline  
Odgovori s citatom