Pogledaj jedan post
Old 02.04.2006., 18:34   #11
Quote:
polly kaže:
malo lektire neće nikome naškoditi, makar se čitala uz pomoč rječnika
ma di bi naškodilo devetogodišnjem djetetu da riječ čitanje veže uz dugotrajnu, mukotrpnu aktivnost nailaženja na nerazumljive riječi u velikim količinama, kopanje po klaiću u potrazi za istima, trud da uklopi pojašnjenje riječi u rečenicu iz knjige i još uza sve to muku da uspije pratit radnju u onome što čita.
počela sam čitati s 4 godine. imala sam periode u životu kad sam mlatila dvije knjige dimenzija grishamovih starih, s tematikom suđenja, na dan. i još išla u školu i družila se s prijateljicama. od navedenih riječi, devet razumijem.

nije ni čudno što djeca ne vole čitat kad, umjesto da im se za čitanje da nešto jednostavno i zanimljivo, u čitankama i za lektiru imaju ovakve tekstove. ako je ovo ogledni primjerak, kakav je tek ostatak knjiga, pomisli klinac od devet godina i nakon što propiša krv, i on i mama i tata koji pomažu, da napiše lektiru, sjedne za svoj playstation i čvrsto odluči da on ne voli čitati. knjigu idući put primi u ruke kad ga zla vještica Lektira natjera, a ta mučna epizoda čitanja dosadnog teksta na polurazumljivom jeziku učvrsti njegovu odluku.

al ne šteti djeci malo lektire, ne ne.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom